SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yazarlardan F.Bahçe-Konyaspor yorumu

Yazarların, Fenerbahçe - Konyaspor arasında oynanan maç hakkındaki yorumlarını derledik.

Mustafa Kanarya (Korkusuz): Maç öncesi bazı taraftarların protesto ettiği Diego Ribas’tan artık bir şeyler beklemek anlamsız olur. Geçen sezon hazır hale getirilemediği için İsmail Kartal çok eleştirilmişti, ancak Pereira’nın verdiği şansları da iyi kullanamadı Brezilyalı. Artık moral anlamında da tükenmiş durumda.
Çağdağ Sevinç (AMK): Ara ara tempo yükselse de futbolcular bitse de gitsek havasından pek çıkamadı. Antrenman havasında geçen karşılaşmada, futbolcuların bireysel performanslarını değerlendirmek mümkün olmadı. Yine de öne çıkan iki isim var. Volkan Şen oyunda kaldığı sürede son haftalarda yükselen formundan örnekler sergiledi. Fernandao attığı gollerle moral kazandı.
Uğur Meleke (Hürriyet): Maçın bence en güzel karesi, 46’da Kjaer’le Ozan arasındaydı: Kjaer, Ozan’a jest ve mimikleriyle “Etrafını gör, kafanı kaldır” derken; sadece Ozan’ın değil, Türk futbol altyapısının da bir özetini yapıyordu aslında. Türkiye’nin en pahalı takımının en pahalılarından biri, A Milli Takım’ın ilk 11 oyuncusu, hâlâ böyle bir uyarıya muhtaçsa, onunla çalışmış tüm teknik adamların mesleki yeterliklerini bir gözden geçirmeleri gerek bence.
Zafer Büyükavcı (Fanatik): Son sözümüz Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a... Dakikalar 88’i gösterirken, tribünlerde bir fırtına koptu sanki!Neden mi? Gökhan Gönül kulübeden kafasını çıkarttı da ondan... Fenerbahçe taraftarı, bu Gökhan Gönül’ü bırakmaz Başkan... Bu arada Mehmet Topal’ı da elbette... Caner mi? Onu siz bilirsiniz!
Senad Ok (Milliyet): Gözlerim Van Persie ve Nani’yi aradı. İki futbolcunun zekası ve önemi, olmadıkları zaman daha net gözüküyor. Son maçlardaki pas trafiği, yer değiştirme, hızlı oyun dün gece yoktu. Bunun temel sebebi de bu iki yıldızın olmamasıydı. Fernandao gol atıyor ama yapabilecekleri sınırlı ve belli. Sürprizi yok. Van Persie ise tam tersi. Üstüne bir de sürekli gezip, oyun kuruyor.
Alaattin Metin (Akşam): Maçtan iki gün önce Diego ile özel bir görüşme yaptı. Şöyle dedi: “ Futbol hayat gibidir. Her zaman her şey istediğimiz gibi olmaz. İşler ters gittiğinde mücadele etmeyi de öğreneceğiz. Futbolun içinde acı çekip tecrübe kazanmak da var. Sen profesyonelsin. Bundan da dersler çıkarmalısın.” Pereira futbolcusunu kazanmak adına, Diego da profesyonellik adına gereğini yaptı.
Gürcan Bilgiç (Sabah): İlk yarısında tempo yerine kontrolün hüküm sürdüğü oyun şablonlarından, gol de çıkmadı, "vay" diyeceğimiz pozisyon da... Yedi rotasyonu vardı Fenerbahçe'nin, en az beş kulübe oyuncusu da Aykut Kocaman'dan forma almıştı.İkinci yarının başında, "Bu maçta da oynatılır mı?" denilen Volkan Şen'in tek kişilik şovuyla ilk gol geldi.