SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

13-19 Haziran 2016 tarihleri arasında Fransa'nın Nantes kentinde organize edilecek FIBA Kadınlar Olimpiyat Elemeleri'nde mücadele edecek olan A Milli Kadın Kadın Basketbol Takımı’nın 15 kişilik aday kadrosu açıklandı.

9 Mayıs Pazartesi günü Abdi İpekçi Spor Salonu'nda toplanacak olan aday kadro, çalışmalarına başlayacak.

Bilyoner.com KBL 2015-2016 Sezonu Final Serisi’nde mücadele eden takımların oyuncuları seri bittikten sonra aday kadroya davet edilecek.

FIBA Kadınlar Olimpiyat Elemeleri'nde B Grubu'nda yer alan A Milli Kadın Basketbol Takımımız, Arjantin ve Kamerun ile mücadele edecek.

Eleme maçlarında gruplarını ilk iki sırada bitiren takımlar çeyrek finale yükselecek. Çeyrek finalde takımlar çapraz olarak eşleşecekler ve çeyrek finalden galibiyetle ayrılacak olan 4 takım direkt olarak Rio Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkını elde edecek. A Milli Kadın Takımımız grubunu ilk iki sırada bitirmesi halinde A Grubu’ndan gelecek takımla eşleşecek. Mağlup olan 4 takım ise kendi aralarında yarı final ve final mücadeleleri yapacaklar. Finalde galibiyete ulaşan takım da, son takım olarak Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkını elde edecek.