SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Formalite tamamlandı

İlk maçın 3-0 bitmesinin ardından her iki takım da büyük oranda yedek kadrolarıyla sahaya çıkmıştı. Şampiyonluk yarışında kritik sınavlar verecek olan Fenerbahçe'nin rotasyona gitmesi gayet anlaşılır bir tercihti. Fakat ben ligdeki yerini hemen hemen kesinleştirmiş Konyaspor'da Aykut Kocaman'ın neden böyle karar verdiğini anlayamadım. Yeşil beyazlı ekibe son 3 haftada alacağı 1 puan ligi 3. sırada bitirmesi için yetecek. Zaten 9 puan gerideki Başakşehir'in kalan maçları düşünüldüğünde böyle bir risk yok denecek kadar az.

Kuşkusuz 3-0'dan tur çevirmek büyük mucize gerektiriyor. Fakat rotasyonlu kadrosuyla oynayan bir rakibe karşı bu mucize de kovalanabilirdi. İdeal 11'inden sadece 3 oyuncuya yer veren ve hücum hattını tamamen değiştiren Aykut Kocaman belli ki buna hiç inanmamış, takımını da frenlemiş oldu. Böyle olunca özellikle ilk yarıda tatsıztuzsuz bir maç ortaya çıktı. 2. yarının başında gelen Fernandao'nun golü ise maçı tamamen formaliteye çevirdi.

Ardından ara ara tempo yükselse de futbolcular bitse de gitsek havasından pek çıkamadı. Antrenman havasında geçen karşılaşmada, futbolcuların bireysel performanslarını değerlendirmek mümkün olmadı. Yine de öne çıkan iki isim var. Volkan Şen oyunda kaldığı sürede son haftalarda yükselen formundan örnekler sergiledi. Fernandao attığı gollerle moral kazandı. Fenerbahçe adına gecenin en büyük kazancı ise bir stres ya da sakatlık yaşamadan maçı tamamlamak oldu

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek