SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avcı: “Emre’nin durumu net değil”

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Spor Toto Süper Lig'de 9 Mayıs Pazartesi günü Fenerbahçe ile yapacakları maçın antrenmanı öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Güncellenme: 14:29, 06/05/2016
Avcı: “Emre’nin durumu net değil”

Fenerbahçe ile önemli bir maç yapacaklarını belirten Avcı hedeflerinin kazanmak olduğunu söyledi. Abdullah Avcı Karşımızda, “Oyuncu kalitesi yüksek, son haftalarda form tutmuş ve şampiyonluk yarışında Beşiktaş ile çekişen bir takım var. Biz de geçen sene olduğu gibi Avrupa kupalarında yer almayı hedefliyoruz. Ligin üst sıralarına baktığımızda hem şampiyonluk yarışı hem de Avrupa kupalarına katılma hedefiyle çok güzel bir yarış var. Haftayı son derece sağlıklı geçirdik. Her takımın olduğu gibi bizim de planlarımız var. Oyunun içinde bunları uygulamaya çalışacağız. Amacımız, son derece iyi bir takıma karşı oynarken, rakipten daha çok mücadele etmek. Her an oyunun içinde doğru bir şekilde durmak ve bunun karşılığını almak” dedi.

EMRE'NİN DURUMU NET DEĞİL

Ligde'ki maçların bitmesine az kaldığını ve en az hata yapan takımın başarılı olacağını belirten Avcı, “En ufak bir hata sizi hedefinizden uzaklaştırabiliyor. Sıralama sonucu maddi manevi kazançlar olabiliyor. Ligi dördüncü sırada bitirmek bizim için çok değerli. Bunu kaybetmek istemiyoruz. Bizim bu anlamda tek bir hedefimiz var, bu mevcudu korumak ve bunun üzerinden gitmek. Bekleyip göreceğiz, hafta sonu itibarıyla en son maçı oynayacağız. Bizim oynadığımız maçlar keyifli geçti, bu maç da öyle olacak. Umarım karşılığını alırız” şeklinde konuştu.

Abdullah Avcı, “Sakat olan Emre Belözoğlu'nun durumu hakkında ise Emre daha önce de sakatlıklar geçirdi. Bu, arka adalesindeki beşinci sakatlık oluyor. Şu anda son derece sağlıklı gidiyor. Haftanın da biraz uzun olması Emre'nin avantajına. Yarın ya da pazar günü daha net bir durum ortaya çıkacak ama bir düzelme var” ifadelerini kullandı.

YALÇIN AYHAN SEYİR ZEVKİ YÜKSEK İYİ BİR MÜSABAKA OLACAK. İNŞALLAH KAZANAN TARAF BİZ OLURUZ

Medipol Başakşehir'in tecrübeli oyuncusu Yalçın Ayhan'da Fenerbahçe maçının kendileri için çok önemli olduğunu belirtirken şunları söyledi:

“İnşallah bu maçta üç puan alan taraf biz oluruz. Geçen seneki istikrarımızı bu şekilde de perçinleyerek sürdürebilme adına önemli bir karşılaşma bizim için. Fenerbahçe şampiyonluğa oynuyor, bizim de önümüzde Avrupa kupalarına katılma gibi bir şans var. Bunu da kendi sahamızda değerlendirme adına önemli bir müsabaka. Seyir zevki yüksek iyi bir müsabaka olacak. İnşallah kazanan taraf biz oluruz.”

“ÜLKEM ADINA EN İYİ ŞEKİLDE YARAR SAĞLAYACAĞIMI DÜŞÜNÜYORUM”

Yalçın Ayhan, bir soru üzerine, 2016 Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek A Milli Takım'da forma giymek istediğini söyledi. Yalçın “Bu sene benim için üstüne koyarak ilerlediğim bir sene. Kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Kendimi milli takıma layık görüyorum ama bunda karar Fatih hoca ve ekibinin. Avrupa Şampiyonası'nda olursam ülkem adına en iyi şekilde yarar sağlayacağımı düşünüyorum. Bu anlamda da kendime güveniyorum” şeklinde görüş belirtti.

Brezilyalı futbolcusu Doka ise Fenerbahçe ile yapacakları maçın zor geçeceğini anlatarak, “Bizim de hedefimiz Avrupa'ya gitmek. Bu maçta alacağımız iyi bir sonuç Avrupa yolundaki hedefimize çok katkıda bulunacaktır. O yüzden güzel futbol oynayıp, buradan pozitif bir sonuçla ayrılmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:14:27,