SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akhisar’a stat desteği

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, inşaatı yarıda kalan Akhisar Arena Stadı'nın tamamlanması için gerekli desteği vermeye hazır olduklarını açıkladı.

Güncellenme: 16:11, 06/05/2016
Akhisar’a stat desteği

Akhisar halkının ve taraftarların taleplerinde haklı olduğunu belirten Ergün, şöyle dedi:

“Akhisar Belediyespor’un yıllardır Süper Lig’de mücadele etmesine rağmen stat konusunda büyük sıkıntılar yaşadığını biliyoruz. Aradan geçen zamana rağmen stadın bitirilememesine üzülürken, Akhisarlı hemşehrilerimizin serzenişlerine hak veriyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak imkanlarımız doğrultusunda ve yasal prosedürün tamamlanması halinde her türlü desteği veririz. Güzide kulübümüzün, stadyumun tamamlanmasıyla daha büyük başarılara imza atacağına olan inancım tam.”

DEVİR TEKLİFİ KOMİSYONA GİTTİ

Akhisar Belediyesi’nin inşaatı yarıda kalan 13 bin kişilik Akhisar Arena Stadı’nın Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devrinin görüşüldüğü önerge, Belediye Meclis Toplantısı’nda CHP ve MHP’li üyelerin oylarıyla karma komisyona havale edildi.

TARAFTAR “STADI YAPIN” SLOGANI ATTI

Önergenin ara komisyona havale edilmesi için çabalayan AK Parti Grubu’nun istediği olmazken, oturumu izleyen 500 kadar Akhisar Belediyesporlu taraftar, toplantının çıkışında, “Siyaset yapmayın, stadımızı yapın” sloganları attı.

AK Parti Meclis Üyesi olan Akhisar Belediyespor Başkanı Hüseyin Eryüksel, mevcut durumun en çok kendilerini zor durumda bıraktığını belirterek, “Belediye Başkanımız Salih Hızlı, bakanlığa devredilmesi halinde tesisin ekim ayında tamamlanacağı sözünü almış. Komisyonlarda zaman kaybetmeyelim, bırakalım stadı bakanlık bitirsin” dedi.

MHP’li üyeler Büyükşehir’e devrinde ısrar ederken, CHP’liler, “Kim yaparsa yapsın, stat bir an önce bitsin” mesajını verdi.