SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yaşar Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı, Fethiye’de düzenlenen Üniversiteler Spor Ligi (Ünilig) 8’li finallerinde şampiyon alarak kupayı bir yıl aradan sonra ikinci kez müzesine götürmeyi başardı.

50 üniversite takımının katılımı ile gerçekleşen sekizli finallerde gruptan zorlanmadan çıkan Yaşar Üniversitesi, yarı finalde Beykent Üniversitesi’ni safdışı bırakarak finalde Zirve Üniversitesi ile karşılaştı. Güçlü rakibi karşısında etkili bir oyun sergileyen İzmir temsilcisi, ilk periyodunu 22-10 galip tamamladığı maçta soyunma odasına 41-27 önde girdi. Farkı 20 sayıya çıkardığı üçüncü çeyreği 67-47’yle geçen Yaşarlı basketbolcular, müsabakadan 88-63 galip ayrılarak mutlu sona ulaştı.

Finalde kaydettiği 30 sayı ile galibiyette önemli rol oynayan kaptan Onur Kentli turnuvanın en değerli oyuncusu seçilirken, “Öğrencilerimle gurur duyuyorum” diyen Antrenör Çağlar Karabulut, “İki yıl önce şampiyonluk deneyimini tatmış bir ekiptik. Sporcuların tümü yıllardır bir arada oynuyor ve adeta kardeş gibiler. Buraya gelirken zorlu rakiplerle karşılaşacağımızı biliyorduk, ancak takımım geriye düştüğü maçlarda bile inanılmaz bir direnç göstererek ayakta kaldı. Hepsini kutluyorum” şeklinde konuştu.

Kaptan Onur Kentli ise, “Yetenekli oyunculardan kurulu bir ekibiz ancak her zaman takım gibi oynadık. Takımdaki arkadaşlık ruhu ve inanmışlıkla şampiyon olduk. Çok mutluyuz” dedi.