SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ilk maçta işi bitirmenin rahatlığıyla çıktığı Rize maçında, sürprize izin vermedi. Son iki sezonun Türkiye Kupası şampiyonu ve kupanın en çok kazananı sarıkırmızılılar yine finalde. Ancak bu final diğerlerinden çok daha değerli. Ligi 5. bitirmesi zor gözüken Galatasaray, Avrupa'dan men cezasını çekmek için Antalya'daki finali mutlaka kazanmalı. Kötü bir sezonu kurtarma maçı. Bugün bir futbol mucizesi olmazsa, Fenerbahçe'yi yenmek zorunda. Bu da hiç kolay olmayacak.

Kupa finalinde Copa America maçları için yer alamayacak olan Muslera'yı, neden ilk 11'de oynattı diye düşünüyordum ki, Uruguay'lı yaptığı kurtarışlarla neden kalede olduğunu gösterdi.

Galatasaraylı futbolcular için final maçları. Son haftalarda performans gösteremeyen kim olursa biliyor ki önümüzdeki yıl bu kadroda olamaz. Gözle görülür bir yükseliş de var sarı-kırmızılı takımda. Eski dağınık halleri yok. İkinci yarıda uzun bir aradan sonra formasına kavuşan Sinan maçın en büyük kazancı. Genç futbolcu sakatlık yaşamasaydı, Galatasaray bu kadar gerilerde kalmazdı ve Avrupa'ya gidebilmek için bu kadar zahmet çekmezdi. Kalan üç haftada Sinan mutlaka Podolski ile birlikte ilk 11'de olmalı.

Emre Çolak güven vermiyor. Bir iyi bir kötü. Yıllardır aynı senaryo. Selçuk bu takım için çok değerli ve önemli. Yasin savruk halinden kurtulmak zorunda. Denayer gelecek adına önemli bir kazanç olabilir ancak o da kalmayacak gibi duruyor. Artık önümüzdeki yılın planlaması acilen yapılmalı.