SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mircea Lucescu devri sona eriyor

Shakhtar Donetsk'te 12 yıldır görev yapan Mircea Lucescu, sezon sonu veda edecek. Rumen teknik adamın yerine ise Miron Markeviç ismi gündemde...

Güncellenme: 15:35, 05/05/2016
Mircea Lucescu devri sona eriyor

Türkiye’de önce Galatasaray, ardından da Beşiktaş’ı şampiyon yaptıktan sonra Ukrayna’nın yolunu tutan Mircea Lucescu’nun 12 yıllık Shakhtar Donetsk macerası sezon sonu bitiyor.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Shakhtar Donetsk takımı ile sayısız başarıya imza atan Mircea Lucescu, sezon sonun bitecek sözleşmesinin ardından kulübe veda edecek. Özellikle iç savaş nedeniyle bir süredir kendi sahasında maç yapamayan, yıldız futbolcularını elinde tutamayan ve yeni transfer etmek istediği isimlerde sorun yaşayan Lucescu, sezon sonu takımdan ayrılacak.

 

Shakhtar Donetsk’e 8 Ukrayna Ligi, 5 Ukrayna Kupası, 7 Ukrayna Süper Kupası ve 1 UEFA Kupası kazandıran Mircea Lucescu’nun ayrılacağını doğrulayan Ukrayna basını, tecrübeli teknik adamın yerine düşünülen ismi bile açıkladı. İddialara göre Dnipro’ya geçen sezon Avrupa Ligi finali oynatan Miron Markeviç, sezon sonunda Mircea Lucescu’dan boşalacak teknik direktörlük koltuğuna oturacak.

 

Adı Türkiye’de teknik direktör arayışındaki hemen hemen her takımla anılması ile bilinen Mircea Lucescu’yu, son olarak Galatasaray ve Trabzonspor’un istediği söyleniyor.