SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşıyaka’dan sonra Bornova da ‘Atatürk’ dedi

AKP iktidarı son yıllarda yenilenen her stat veya spor salonunda Atatürk ve İsmet İnönü'nün ismini kaldırıyor, yerine Arena adını koyuyor. Yenilenme bahanesi ile Atatürk ve İnönü isimlerinin spor tesislerinden silinmesi tepki çekiyor. İzmirliler ise tam tersini yapıyor. Karşıyaka'nın ardından, Bornova Belediyesi de yeni spor tesisine Atatürk'ün adını verdi.

Güncellenme: 12:19, 05/05/2016
Karşıyaka’dan sonra Bornova da ‘Atatürk’ dedi

GÖKMEN ULU / SÖZCÜ

İzmir’in Bornova İlçesi’nde CHP’li belediyenin yapımını Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdiği Altındağ Spor Kompleksi'ne Atatürk’ün adı verildi.

17 Nisan'da seyirci rekorunun kırıldığı Göztepe-Beşiktaş Hentbol Erkekler Süper Ligi maçı ile açılan spor kompleksinin adı değiştirildi. Bornova Belediye Meclisi toplantısında, Altındağ Spor Kompleksi ismi kaldırılarak, tesisin adı Atatürk Spor Kompleksi yapıldı. Karar oybirliği ile alındı.

5jrtjrtj

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün adının kentimize kazandırdığımız bu önemli spor kompleksinde de yaşayacak olması hepimiz için büyük bir onur” dedi. Belediye meclisi toplantısında ayrıca Şırnak'ın Silopi ilçesi Cudi Dağı kırsalında şehit düşen Özel Harekat Polisi Cihat Akkaya'nın ismi de Kazım Dirik Mahallesi 196 sokak üzerinde bulunan mevcut parka verildi.

KARŞIYAKA DA ‘ATATÜRK’ DEMİŞTİ

Geçtiğimiz ay da Karşıyaka Belediyesi, ilçenin en büyük spor salonunun adını değiştirmişti. Çoğunlukla Basketbol Birinci Ligi’nin son şampiyonu Karşıyaka Spor Kulübü Basketbol Takımı’nın kullandığı spor salonuna Ata’nın ismini vermişti. Karşıyaka Belediye Meclisi tesise Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu adını vermişti. Bu karar da oybirliği ile alınmıştı.