SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gereksiz tempo

Ali Sami Yen Arena'daki maç öncesi gözümüz televizyonda, Ergin Ataman ve aslanlarının Abdi İpekçi'deki Türk Telekom ile oynadıkları üçüncü uzatmaya giden maçta. Türk Basketbol Ligi tarihinde görülmedik yüksek skora ulaşan maçta, eksik ve yorgun Galatasaray'ın üçüncü uzatmadaki akıl almaz temposunun şaşkınlığını yaşadık.

Abdi İpekçi'deki tarihi maç sona erdi ve Arena'daki maça döndük mecburen. İlk maçta büyük avantaj getiren 1- 3'lük skor rövanşında doğal olarak Galatasaray'ın tempoyu düşük tutmasını, oyunu ağırlaştırmasını bekliyordum. Hakemin düdüğü ile birlikte basketbol hızında, topun iki kale arasında gidip gelmeye başladığını yine hayretle izledik. Sanırsınız ki, Ergin Ataman gelmiş futbol takımını motive etmiş. Yüksek tempo Galatasaray'ın işine gelmezdi. Pazar günü Beşiktaş ile oynanacak derbiyi de göz önüne aldığımızda gaz kesmek gerekliydi. Finale yakın olmak psikolojik rahatlık getirdi. Birileri geç de olsa uyandı. Bu takımda kalmak artık kolay değil. Gelecek sezona yönelik kendini gösterme ve takımda kalma adına, tempoyu iştahla arttırdı Galatasaraylı futbolcular.

Galatasaray beklendiği gibi ilk maçtaki avantajını tepmeyip finale yürüdü. Rize maçı gelecek sezonun Galatasaray'ı adına ipuçları verdi.

Sadece Rize maçı değil son dönemdeki çizgisini dikkatle izlediğim Carole bu takımda kalmalı. Telles'i Inter almasa bile başka bir kulübe satmada sakınca yok. Emre Çolak her zamanki gibi kafa karıştırıcı. An geliyor klasına hayran kalıyorsun, sonrasında gamsızlığına hasta oluyorsun, ortası yok. Donk'u eğer becerebilirseniz hemen Çin'e postalayın. Yasin de 90 dakika içinde akıl zorlayan iniş çıkışlar içinde bu yoklukta gelecek sezon yedek olabilir. Semih her şeye rağmen kalmalı. Denayer mümkün olursa 1 sezon daha kiralanabilir

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek