SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ergin Ataman son noktayı koydu

Galatasaray Odeabank başantrenörü Ergin Ataman, “Euroleague’de mücadele edecek hedefli bir takım için 9-10 milyon dolar seviyesinde bir bütçeye ihtiyacımız var. Bu imkanların sağlanamaması durumunda takımda kalmamın da bir anlamı olmaz” diye konuştu.

Güncellenme: 08:14, 05/05/2016
Ergin Ataman son noktayı koydu

Galatasaray’a tarihinde ilk kez Eurocup zaferi yaşatan Antrenör Ergin Ataman, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 

Kısıtlı imkanlara rağmen önemli bir zafer kazandıklarını belirten Ataman, yeni sezonda Euroleague'de ses getirecek bir takım oluşturmaları gerektiğinin altını çizdi. Ataman sözlerine şöyle devam etti:

“Euroleague'de mücadele edecek hedefli bir takım için 9-10 milyon dolar seviyesinde bir bütçeye ihtiyacımız var. Bu imkanların sağlanamaması durumunda takımda kalmamın da bir anlamı olmaz. Yönetimimiz gerekli bütçenin oluşturulacağı konusunda söz verdi. Geçen sezon maddi anlamda sıkıntılar yaşamış, maaşları ödeme konusunda çok zorlanmıştık. Ancak bu sezon böyle bir problem yaşamadık. Zorluklarla mücadele ederek tecrübe kazanan biri olarak, bir daha ödemeler konusunda oluşabilecek sıkıntılı durumu yaşamak istemiyorum.”