SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de, sözleşmesi bitecek futbolcular arasında yer alan Caner Erkin’in Inter’e imzası an meselesi… Galatasaray maçı öncesi teknik direktör Vitor Pereira ile tartıştığı için kadro dışı bırakılan, daha sonra özür dilemesine rağmen affedilmeyen milli futbolcuyla yollar büyük olasılıkla ayrılıyor. Uzun süredir Inter’in gündeminde olan Caner Erkin, İtalyan kulübüyle resmen pazarlık masasına oturuyor.

Oyuncunun menajeri Batur Altıparmak, ‘futbolarena.com’a yaptığı açıklamada, Inter ile transfer görüşmesi yapacaklarını açıkladı. Altıparmak, “Haftasonu ya da pazartesi günü Inter ile transfer masasına oturacağız” dedi.

Hatırlanacağı üzere İtalyan basını, Caner’in haftalar önce İtalya’ya giderek Inter ile prensipte anlaştığını, hatta gizlice sağlık kontrolünden geçtiğini yazmıştı.

İtalyan ekibinin Caner Erkin’le brüt 5 milyon Euro’dan 3 yıllık sözleşme imzalayacağı, yıldız oyuncunun eline her yıl net olarak 2.5 milyon Euro geçeceği belirtiliyor. Caner Erkin bu sezon toplamda 27 maça çıkıp 1 gol ve 7 asiste imza attı