SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aykut Kocaman: “Fenerbahçe ilk maçta turlamıştı”

Aykut Kocaman, Fenerbahçe'nin ilk maçta aldığı 3-0'lık skor üstünlüğü ile ilk maçta turu atladığını söyledi.

Güncellenme: 21:32, 05/05/2016
Aykut Kocaman: “Fenerbahçe ilk maçta turlamıştı”

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Fenerbahçe’nin turu ilk maçta geçtiğini söyledi. İki maçta da pozisyon bakımından denk mücadelelerin yaşandığını ifade eden başarılı çalıştırıcı, “Türkiye’nin Leicester City’si olacak mısınız” sorusuna, “Zor” diye yanıt verdi.

Aykut Kocaman’ın sözleri şu şekilde:

“İlk maçta aldığımız skor turun her şeyini etkiledi. Bugünkü amacımız oyunumuzu geliştirmek ve önümüzdeki maçta neler yapabileceğimizi test etmekti. Böyle hazırlandık ama Fenerbahçe turu zaten ilk maçta geçmişti. Fenerbahçe’yi tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. Gol yapma becerisi bakımından Fenerbahçe daha üstündü. Elde edilen fırsatlar bakımından Fenerbahçe bizden daha becerikliydi.”

“Türkiye’nin Leicester City’si olmak zor. Türkiye’de Leicester City olmak zor. Bursaspor bunu başardı ama Leicester bir ölçek değildir. .Bursaspor da bir mucizeydi ama oradaki daha mucize duruyor. Konya gibi bir şehir için Konyaspor’u besleyen bir şehir için söylüyorum. Oyun gelişimine baktığımızda kuvvetli bir bakım haline gidiyoruz. Oraya doğru gidiyoruz. İyi bir takım, doğru bir takım, futbolu doğrularını yapmaya yönelen bir takım olma yolunda gidiyoruz.”