SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Peri masalı mutlu bitti

Takipçisi Tottenham’ın Chelsea ile 2-2 berabere kalmasının ardından Leicester City mutlu sona ulaştı. Geçen sezon son anda düşmekten kurtulan City’nin bu başarısı dünyayı salladı

Güncellenme: 09:12, 04/05/2016
Peri masalı mutlu bitti

Dünyanın en sert ve çekişmeli ligi olarak kabul edilir İngiltere Premier Ligi… Genelde Chelsea, Mancheaster United, Manchester City, Arsenal, Liverpool gibi dev bütçeli takımlar arasında geçen şampiyonluk yarışında bu yıl büyük bir sürpriz yaşandı. Geçen sezon küme düşmekten son anda kurtulan Leicester City, Premier Lig'de şampiyonluğa ulaşarak destansı bir zafere imza attı. Vardy'nin evinde izlediler.

 

Leicester City, en yakın takipçisi Tottenham'ın Chelsea ile 2-2 berabere kalmasının ardından puan farkını 7'ye çıkartıp bitime iki hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. City'li futbolcular, Chelsea- Tottenham maçını Jamie Vardy'nin evinde seyretti. 90 dakikanın bitiminde sevinçten çılgına dönen mavi-beyazlı futbolcular şampiyonluğu doyasıya kutladılar.

 

BABASININ İZİNDE

Leicester City'nin kalecisi Kasper Schmeichel, şampiyonluğun en önemli mimarları arasında. Bir dönem Manchester United'ın kalesini konuyan Peter Schmeichel'ın oğlu olan Kasper, babasıyla aynı kaderi yaşıyor. Peter, Manchester United'da ilk şampiyonluğunu 2 Mayıs 1993'te 29 yaşındayken kazanmıştı. Kasper de 29 yaşındayken 2 Mayıs 2016'da ilk şampiyonluğuna ulaştı.