SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lakers’ın hesapları…

NBA'de Batı Konferansı ekiplerinden Los Angeles Lakers'ın draft haklarını takaslayıp takıma bir yıldız oyuncu katmayı istediği bilinirken, ortaya yeni bir iddia atıldı.

Güncellenme: 20:57, 04/05/2016
Lakers’ın hesapları…

Kobe Bryant’ın emekli olmasının ardından gelecek ile alakalı kritik planlamalar yapmaya başlayan Los Angeles Lakers’ta en önemli soru işareti bu yaz yapılacak drafttaki seçim haklarının ne olacağı.

Birçok kaynağa ve tarafa göre Lakers ilk üç sırada olacağı bu draft hakkını takaslayıp takımda Jordan Clarkson, D’Angelo Russell ve Julius Randle gibi gençlerin yanına üst düzey tecrübeli bir ismi katacak. Lakers’ın kimin için bu girişimlerde bulunacağı merak edilirken ortaya atılan ilk iddia Chicago Bulls’un yıldızı Jimmy Butler olmuştu. Basında çıkan son iddia Indiana Pacers’ın forveti Paul George oldu.

Kobe Bryant’ın takımdan ayrılmasıyla kontrat kotasında 25 milyon dolarlık bir alan açılan Lakers için bu takası gerçekleştirmek hiç kolay olmayacak. Öyle ki, uzun süren sakatlığının ardından bu sezon çok etkili bir performans sergileyen Paul George, 23.1 sayı 7 ribaund 4.1 asist ve 1.9 top çalma ortalaması ile oynamıştı. George için bu draft hakkının yanına ne koyacağı çok önemli olan Lakers’ın herhangi bir genç yıldızından taviz verip vermeyeceği merak ediliyor.

Eurosport