SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’ye stat sürprizi

Akhisar deplasmanında Beşiktaş taraftarına normalden fazla yer ayrılmıştı. Bunun bir benzeri pazartesi günü Başakşehir’de yaşanabilir. Fenerbahçe taraftarının iki kale arkasına da alınması gündemde.

Güncellenme: 14:59, 04/05/2016
F.Bahçe’ye stat sürprizi

Fenerbahçe şampiyonluk yarnışında hayati önemi olan Başakşehir maçını evinde gibi oynayabilir… Hürriyet’te yer alan habere göre, Sarı lacivertli kulüpten resmi bir teklif gelmemesine karşın Başakşehir ve Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ'dan pazartesi günkü maçta sarı lacivertlilere iki tribün açılması için yeşil ışık geldi.

Bugüne kadar ligde oynadıkları Beşiktaş ve Galatasaray maçlarında Başakşehir Fatih Terim Stadı'nın iki kale arkasını da rakip taraftarlara açtıklarını belirten Gümüşdağ, “Fenerbahçe'den şu ana kadar bize bir talep gelmedi. Gelmesi durumunda bu durumu değerlendirir ve emniyetin de izin vermesi durumunda iki kale arkasını açarız” dedi.

7 BİN 500 KİŞİLİK YER AYRILABİLİR

Beşiktaş ve Galatasaray maçlarında iki kale arkasını açmalarına rağmen tribünlerin doldurulamadığını belirten Gümüşdağ, “Normalde bir kale arkasını açıyoruz. Eğer Fenerbahçe isterse iki kale arkasını da açarız. Diğer kulüplere yaptığımız uygulamanın aynısını yaparız” ifadelerini kullandı.

Sarı lacivertli kulübün, Gümüşdağ'ın bu yaklaşımı sonrası resmi bir başvuruda bulunup bulunmayacağı merak konusu oldu. Eğer sarı lacivertliler resmi başvuru yaparsa ayrılan 4 bin 500 kişilik yer 7 bin 500 kişiye çıkartılmış olacak.

Yayınlanma Tarihi:10:55,