SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

”Cüneyt Çakır’ın yönetimi tam bir fiyasko”

Sözcü yazarı FIFA kokartlı eski hakem Selçuk Dereli, Cüneyt Çakır'ın Bayern Münih - Atletico Madrid maçındaki performansını değerlendirdi.

Güncellenme: 14:11, 04/05/2016
”Cüneyt Çakır’ın yönetimi tam bir fiyasko”

Şampiyonlar Ligi’nde Bayern Münih ile Atletico Madrid arasında oynanan yarı final rövanş maçında düdük çalan Cüneyt Çakır ve ekibinin kararları, tartışılmaya devam ediyor. Sözcü yazarı FIFA kokartlı eski hakem Selçuk Dereli, AMK’ya yaptığı değerlendirmede oldukça kötü bir yönetim gösteren Çakır ve ekibinin finale çıkan takımı belirlediğini söyledi.

Tarık ERYİĞİT / ÖZEL HABER

 

Cüneyt Çakır’ın yönetiminin tam bir fiyasko olduğunu söyleyen Dereli, şu ifadeleri kullandı:

“Atletico Madrid’in Griezmann ile attığı gol ofsayt… 2. yardımcı hakem bunu atlamış. Verilmeyen bu ofsayt, maçın sonucunu dolayısıyla da finale çıkan takımı belirlemiş oldu. Çakır’ın Bayern Münih lehine verdiği penaltı kararı doğruydu. Ancak Atletico Madrid’e çaldığı penaltı skandal bir karar… Pozisyon bariz bir şekilde ceza sahasının dışında gerçekleşiyor. zaten Rummenigge de “Hakem tarafından aldatıldık” diyerek Çakır’ın yönetimine tepki gösterdi. Bir UEFA yetkilisinin de kendisine Atletico Madrid lehine çalınan penaltı sonrası “Utanç verici karar” dediğini iddia ediyor. Bütün bunlara baktığımızda Cüneyt Çakır’ın yönetimi tam bir fiyasko diyebiliriz”

Yayınlanma Tarihi:13:50,