SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Çukurova kadın basketbolunun kalbi”

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Çukurova’nın özellikle kadın basketbolunun kalbi durumunda olduğunu söyledi.

Güncellenme: 12:07, 04/05/2016
“Çukurova kadın basketbolunun kalbi”

Harun Erdenay, Adana'da gerçekleştirilen Kadınlar Basketbol Final Grubu'na katılan Ankara Ormanspor, Osmaniye Gençlikspor, Edremit Belediyesi Gürespor ve Mersin Basketbol ile Çukurova'da bulunan kulüplerin yönetici, antrenör, menajerleriyle Park Zirve Onbaşılar Restoran da bir araya gelerek hem yemek yediler hem de sohbet etme olanağı buldu.

Çukurova'yı çok önemsediğini, basketbol adına verimli bir bölge olduğunu ifade eden Erdenay, “Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Hatay illerinden oluşan Çukurova kadın basketbolunun kalbi durumunda. Yıllardır, bu bölgeden yetenekli sporcular, hatta antrenörler bile yetişti. Bunların başında BOTAŞ Spor olmak üzere, Mersin Büyükşehir Belediyespor, Hatay Büyükşehir Belediyespor, Adana ASKİ Spor takımları gelir. Adana'da yapılan kadınlar final maçı sonunda da mevcut kadın basketbol takımlarının yanı sıra Osmaniye Gençlikspor ve Mersin Basketbol Bilyoner com Kadınlar Süper Ligi'nin yeni takımları oldular. Kadın takımları oluşturmak, yarıştırmak, iyi bir yerlere taşımak gerçekten zordur. Ben hem İTÜ'de görev yaparken, hem de geçmiş dönemlerde Fenerbahçe'de oynayan eşim Gergana Branzova'dan dolayı kadın basketbolun sıkıntıları bilirim.”

“İDDAA GELİRLERİNİN ARTMASI KONUSUNDA ÇOK YAKINDA MÜJDE VERECEĞİM”

Federasyon başkanlığına getirildiği seçimlerde verilen sözlerin büyük bölümünü yerine getirdiğini ifade eden Başkan Erdenay, “Kulüpleri yaşatmanın zorluğunu yakından biliyorum. Bu nedenle kulüplerin gelirlerini artırmak için girişimlerimiz sürüyor. Yakın zamanda özellikle İDDAA gelirlerinin arması konusunda müjde vereceğim. Ayrıca, sponsor desteği, yabancı oyuncu, bonservis ve hakem ücretleriyle de ilgili çalışmalarda gelinen son noktayı kulüplerle de paylaşacağım” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:05,