SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özbek gitsin de peki kim gelsin?

GALATASARAY Eurocup zaferine ulaşmış, taraftarı çılgınca zaferi kutluyor. Bir anda Abdi İpekçi'de hava değişiyor. Avrupa'nın 2. büyük kupası gelmiş ama taraftar bağırıyor “Yönetim istifa”.

TARAFTAR yaşanan sezonu içine sindiremiyor belli ki. Özünde haklılar ancak bu çöküş, son 1 yılın icraatlarıyla oluşmadı. Doğru tahlili yapamamak Galatasaray'ı daha da karıştırıyor ve karıştıracak gibi.

ÖNCE şunu söyleyeyim; bugün seçime gidilse, Dursun Özbek babam olsa, Galatasaray üyesi Kadir Çetinçalı olarak Özbek'e oy vermem. Ama olağanüstü seçime de tüm gücümle karşıyım.

Şunu iyi bilin ki Dursun Özbek bugünkü tablonun sorumlusu değil. Asıl sorumlu Dursun Özbek'i seçenler, bu yönetime oy verenler. Onlar çıksın izah etsinler; henüz 7 aylık yöneticilik tecrübesi olan bir kişiyi, nasıl uzak ara farkla Dünya markası Galatasaray'a rahatça başkan seçtiniz. Ki, o Özbek 3 yıl önce Ünal Aysal'ın listesine alındığında kulüp üyeliği yıllık aidatını yatırmadığı için seçime bile girememişti.

Tek özelliği “Liseli” olmasaydı. Ancak kulübe hâkim olan “Liseci” zihniyet için de “Liseli” olması yeterliydi.

GALATASARAY'IN özellikle futboldaki çöküşü son 4 yılda üst üste yapılan 3 seçimle birlikte başladı. Çünkü yönetimdeki istikrarsızlık, direk domino etkisiyle Florya'ya etki ediyor.

DURSUN Özbek'i ben de başarısız buluyorum. Taraftar yönetim istifa diye haykırıyor ama bugün seçimolsa, kulübe hâkim olan “Liseci zihniyet” yönetimi değiştirip Dursun Özbek'i yine başkan yapacak. Yine taşlar yerinden oynayacak, yine kaos sürecek. Ey Galatasaray taraftarı bu iş “Yönetimistifa” haykırışı ile olmaz. Biraz daha dibi görün. Kulübü kimlerin bu hale getirdiğini fark edin. Taksim Meydanı'ndan başlattığınız yürüyüşü, İstiklal Caddesi'nin göbeğinde bitirdiğiniz ve orada bazı göbekleri kestiğiniz anda Galatasaray'ın kurtuluşu mümkün olacaktır?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek