SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manisaspor Başkanı’ndan ‘komplo’ iddiası

İkinci Lig Kırmızı Grup'ta nefesleri kesen bir yarışın ardından şampiyon olarak PTT 1'inci Ligi'ne yükselen Manisaspor'un Başkanı Abdullah Mergen, futbolcular ve teknik heyetle yaşadığı gerginliği "komplo" olarak değerlendirdi.

Güncellenme: 12:20, 03/05/2016
Manisaspor Başkanı’ndan ‘komplo’ iddiası

Şampiyonluk maçında tribünlerin de tepkisi yüzünden mlüsabakanın bitiminde kutlamalara bile katılmadan stadı terkeden Başkan Abdullah Mergen, futbolcularının Sivas Belediyespor’la oynanan karşılaşmadan önce kendisini hedef alan, “Abdullah Mergen’e rağmen şampiyonluk” başlıklı bildirisini, “Önceden planlanmış bir algı operasyonu” olarak yorumladı. Başkan Mergen, önümüzdeki günlerde bu konuda ayrıntılı açıklamada bulunacağını söyledi.

Futbolcuların bildiride iddia ettiği gibi, “Şampiyonluk umrumda değil” gibi bir söz sarfetmediğini ifade eden Başkan Mergen, oyuncuları psikolojik olarak rahatlatmak için söylediği sözlerin çarpıtıldığını kaydetti. Mergen, takımıyla yaptığı bir toplantıda şu ifadeleri kullandığını belirtti: “Stresi üzerinizden atın. Şampiyon olamazsak, play off’tan çıkarız. Oradan da çıkamazsak, ben sizin alnınızdan öperim. Elinizden geleni yaptınız. Kalan haftalarda çizginizi bozmadan devam edin, stres yapmayın, dedim. Bu bir rahatlatma konuşmasıydı. Bunu aksi yönde dillendirmek, toplum mühendisliği çalışmasına dönüştürmek zeka özürlü insanların işidir.”

Her şeye rağmen şampiyonluk için teknik ekip ve futbolculara teşekkür eden Başkan Mergen, çok zor şartlarda çalışmanın bu tip psikolojik hezeyanları olabileceğini hatırlatırken de şöyle konuştu: “Ben bunları normal karşılıyorum. Teknik direktörümüz Taner Taşkın’ın maaş ödemesinde aylardır aksama olduğu doğrudur. Bunu daha önceki açıklamalarımda defalarca kamuoyu ile paylaşmıştım. Taner hocaya maaşlar ve peşinatlar ile birlikte 150 bin TL gibi bir borcumuz var. Ayrıca alnının akıyla kazandığı şampiyonluk için de 150 bin TL alacağı bulunuyor, Kendisiyle bir araya geldiğimizde, bir kuruşu kalmaksızın, kulübün ödeme şartlarına göre bu borç kapanacaktır.”

TAŞKIN OLMAZSA ÜNAL KARAMAN

Görevi bırakmayı düşünmediğini ve haziran ayına kadar yapılması gereken genel kurulda aday olacağını açıklayan Başkan Abdullah Mergen, PTT 1’inci Ligi’nde de Taner Taşkın’la çalışmayı düşündüğünü, kendisiyle anlaşamazsa Ünal Karaman’la görüşmeyi planladığını söyledi. Taner Taşkın’ı çok sevdiğinin altını çizen Başkan Mergen, bu konuda şöyle dedi: “İki yıl onunla bir ağabey kardeş gibi çalıştık. Çok başarılı bir teknik adam. Geçen sezon 2’nci Lig’e düştüğümüzde de kendisini sahiplendim. Ona inandığım için yanında dimdik durdum. Bir alt lige düşen hoca ile çalışmaya devam ederek belki de bir ilki gerçekleştirdim. Teknik heyet ve futbolcuların sözleşmelerden doğan hakları var. Herkesin alacağı baki. Bir kayıp söz konusu değil.”