SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aybaba: “Sergen’in gelmesi fark etmez”

Eskişehirspor teknik direktörü Samet Aybaba, hafta sonunda deplasmanda oynayacakları Gaziantepspor karşılaşmasına dikkati çekerken, "Final maçları oynuyoruz" dedi.

Güncellenme: 13:02, 03/05/2016
Aybaba: “Sergen’in gelmesi fark etmez”

Takımına bugün bir çalışma yaptıran Samet Aybaba, antrenmanın bitiminde geçen hafta sahalarında oynadıkları Trabzonspor maçında iyi bir oyun sergilediklerini vurgulaken şöyle konuştu:

“Şimdiye kadar oynadığımız en iyi oyunlardan bir tanesiydi. Çok istekliydik, coşkuluyduk. Muhteşem bir taraftar vardı. Ben geldiğim günden beri final oynuyoruz. Her puan, her galibiyet, her oynadığımız iyi oyun, oyuncularımızın yaptığı her hareket bizi bugünlere taşıdı. Böyle maçlar oynamaya alıştık. Şimdi önümüzde bir maç daha var. Bundan önceki maçlarda ne düşündüysek, ne planladıysak, nasıl bu karşılaşmadan galibiyetle ayrılırız diye düşündüysek aynı düşüncelerle Gaziantep’e gideceğiz. İyi bir takım olduk, iyi işler yapıyoruz. Yine kazanmak istiyoruz.”

Samet Aybaba, Gaziantepspor’un başına Sergen Yalçın’ın getirildiğinin hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

“Sergen Yalçın’ın gelmesi fark etmez. Biz iyi çalışıyoruz. Onların açısından bakarsanız belki motive etsin diye bu hamleyi yapmışlardır. Onlarda doğru hamle. Futbol bu. Biz sahaya çıkacağız, antrenörü kim olursa olsun oynayacağız ve kazanmaya çalışacağız. İki maç üst üste kazandık ve bir yükselişe geçtik. Şimdi biz niye 3 maç üst üste kazanmış olmayalım, diye oynayacağız. Oyuncularla konuşuyoruz, her şeyi onlara anlatıyoruz. Onlar da her şeyin bilincinde. Son maçlarda bunu zaten gösterdiler.”

Samet Aybaba, takımında Dossa ve Kıvanç haricinde sakat oyuncu bulunmadığını, yarın Adana’ya hareket edeceklerini, 2 gün kamp yaptıktan sonra Gaziantep’e geçeceklerini açıkladı.