SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü’nün kuruluşunun 109. ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Fenerbahçe Spor Kulübü’nü ziyaret edişinin 98. yıldönümleri, Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küküçandonyadis Tesisleri’nde düzenlenen bir törenle kutlandı.

Yüksek Divan Kurulu (YDK) üyesi Gönül Çaylı’nın sunduğu program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın hep bir ağızdan okunmasıyla başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan YDK Genel Sekreteri Suavi Eman, YDK Başkanı Vefa Küçük’ün saygı ve sevgilerini ileterek sözlerine başladı. Fenerbahçe kültürüyle yetiştiklerini söyleyen Suavi Eman, Atatürk’e karşı görevlerini artık yerine getiremediğimize inandığını söyleyerek, “Hepimiz tek yürek olup el ele verirsek yasaların, laikliğin hiçe sayıldığı bu günlerden aydınlıklara çıkabiliriz” dedi.

fenerbahçe-iç

Törende daha sonra Tarih, Müze ve Arşiv Kurulu Başkanı Sertaç Kayserilioğu, İstanbul’un işgal yıllarındaki ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün durumunu, işgal güçleri tarafından Kulübüün kapatılmasını ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Milli Mücadeleye verdiği desteği anlatan bir konuşma yaptı.

Fenerbahçe Koleji ve altyapı sporcuları Atatürk konulu yaptığı konuşmalar ve okuduğu şiirlerin ardından tören tüm katılımcıların hep bir ağızdan söylediği 10. Yıl Marşı ile noktalandı.