SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sergen Yalçın 3 puan istiyor

Gaziantepspor'un yeni teknik direktörü Sergen Yalçın, ligde kalan 3 maçı kazanmayı ve bunu da Eskişehir karşısında 3 puan alarak başlatmayı hedefliyor.

Güncellenme: 19:48, 02/05/2016
Sergen Yalçın 3 puan istiyor

Spor Toto Süper Lig takımlarından Gaziantepspor, kendi sahasında oynayacağı Eskişehirspor karşılaşmasının hazırlıklarını teknik direktör Sergen Yalçın yönetiminde sürdürdü. Mutlu Topçu’nun ayrılmasının ardından Sergen Yalçın’ın teknik direktörlük koltuğuna oturduğu kırmızı-siyahlı ekip cumartesi günü Eskişehirspor’la oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını Celal Doğan Tesisleri’nde sürdürdü. Düz koşu ile başlayan ve kondisyon ağırlıklı devam eden antrenman öncesi konuşan teknik direktör Sergen Yalçın, yeni bir döneme başladıklarını söyledi.

Takımlarda hoca değişikliklerinin olabileceğini ifade edip, Mutlu Topçu’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Sergen Yalçın, “Mutlu Hoca ilk dönem başarılı bir süreç geçirdi ama son dönemde işler yolunda gitmedi. Bunlar futbolun içinde olağan şeyler” dedi.

Yeni bir dönemin başladığını ve ligin bitimine 3 hafta kaldığını hatırlatan Sergen Yalçın, hedeflerinin ligde kalmak olduğunu ve bunu Eskişehir galibiyeti ile başlatmak istediklerini vurgulayarak şöyle dedi:

“Şimdi biz yeni bir dönemi başlıyoruz burada. Çünkü 3 hafta var ligin bitmesine ve takım olarak da çok iyi bir yerde değiliz. Kalan 3 maç bizim için gerçekten çok değerli maçlar. Özellikle bu hafta oynayacağımız müsabaka çok önemli. Ligin bizim için seyrini tayin edecek bir müsabaka. İyi bir takımla oynayacağız. Son dönemde çıkış yakalamış moralli bir takımla oynayacağız. Biz de bu hafta iyi çalışıp iyi organize olup özellikle oyunsal anlamda iyi bir çalışma yaparak oynayacağımız müsabakaya en ciddi şekilde, en sağlıklı şekilde hazırlanacağız. Oradan 3 puan alarak rahat bir duruma çıkarmak istiyoruz takımı. İnşallah oyuncularla iyi bir birlik beraberlik yakalarsak, bunu başarabileceğimizi düşünüyoruz.”