SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Karate Milli Takımı, müsabakalara katılmak için Fransa’nın Montpellier kentine gitti. Madalyalarla dönmeyi hedefleyen kafilede 33 kişi bulunuyor. Hareket öncesinde Atatürk Havaalanı'nda basına konuşan Türkiye Karate Milli Takımı Yönetim Kurulu Üyesi ve kafile başkanı Cesur Kılıç, en az 9 madalya ile dönmeyi hedeflediklerini söyledi.

Kılıç “Büyük bir mutlulukla ifade etmek istiyorum, Avrupa'nın birinci sıradaki Türk Karate Milli Takımı olarak gidiyoruz. Geçen yıl büyük madalyalarla döndüğümüz Avrupa şampiyonasında yine en az 9 madalyayı kazanacağımız umut ediyorum. Orada Fransa gibi bir ülkede Türk milli takımını, Türkiye'mizi İstiklal Marşı'yla bayrağımızı en yükseklerde dalgalandırmanın vereceği gururla başarılarla dönmeyi umut ediyoruz. Milletimizi duasını bekliyoruz” dedi.

Büyük Bayanlar Karate Milli Takımı hocası İbrahim Erçin ise takım olarak Ocak ayı itibariyle şampiyonaya hazırlanmaya başladıklarını ve dört kamp dönemi geçirdiklerini söyledi. Erçin, “Tüm hazırlıklarımızı yapıl maç zamanını bekliyoruz. Ufak sıkıntıların dışında akımda sakatlıklar yok. Hedefimiz her zaman yukarılar üstler, birincilik. Birincilik olmasa ikincilik ama her zaman hedefimiz birincilik olduğu için buraya da birincilik mesajlarıyla gidiyoruz. Her kesin dualarını bekliyoruz, şampiyonluklarla döneceğimizi inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Bayanlar takımından Gizem Şahin ise “Geçen sene güzel bir başarı elde ettik. Bu sene de bu başarıyı devam etmeyi umuyoruz. Elimizden geleni yapıp buraya kadar çalıştık. İnşallah güzel neticeler alırız” dedi.

Gaziantep'ten ekibe katılan karatecilerinden Gökhan Gündüz de, “ Milli takımız şampiyonaya iyi şekilde hazırlandı. Allah kısmet ederse en iyi dereceleri alıp dönmeyi hedefliyoruz. Arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. inşallah ülkemiz en iyi şekilde temsil edeceğiz.” ifadelerini kullandı. Gündüz, şampiyonada İtalya, Fransa, İspanya ve Azarbaycan gibi farklı ülkelerden güçlü rakiplerle mücadele edeceklerini ve rakiplerini küçümseme gibi bir durumlarının olamayacağını kaydetti.