SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya’nın Başkenti Rio’da 5 Ağustos’ta yapılacak Olimpiyat Oyunları açılış töreninden 2 gün önce başlayacak futbol karşılaşmalarına atanan hakemler belli oldu. Son dönemde yakaladığı çıkış ile dikkat çeken FIFA kokartlı hakemlerimizden Cüneyt Çakır,  açıklanan isimler arasında.. Dur durak bilmeyen ve UEFA tarafından bir hafta içinde iki yarı final maçında görev verilerek tarihe geçen Cüneyt Çakır, yazın düzenlenecek Avrupa Şampiyonasının ardından Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nda da görev yapacak.

 

Avrupa Şampionası’nın ardından Brezilya’ya geçecek olan Çakır ve ekibi, Türkiye’yi Rio’da temsil edecek. Cüneyt Çakır ile birlikte Tarık Ongun ve Bahattin Duran da Olimpiyat Oyunları’nda yardımcı hakem olarak görev yapacak. 4 Ağustos’ta başlayacak Rio 2016 Olimpiyat Oyunları öncesi Çakır ve ekibi 10 Haziran’dan 10 Temmuz’a kadar Fransa’da düzenlenecek EURO 2016’da görev yapacak.

 

Bu zamana kadar kariyerinde 2015 UEFA Şampiyonlar Ligi finali, 2014 FIFA Dünya Kupası yarı finali, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası yarı finali ve 2012 FIFA Kulüpler Dünya Kupası finali bulunan Çakır’ın, iki turnuvanın da önemli turlarında görev yapması bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:15:19,