SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çok kolay oldu

2 Mayıs 2016

KALAN 4 haftanın kağıt üzerindeki en kolay maçıydı Gaziantep randevusu. Nitekim öyle de oldu. F.Bahçe ilk yarıda sadece 1 gol atabildi ama devrenin 4-5 farklı bitmesi işten bile değildi.

F.Bahçe panik yapmadan, organize va hızlı ataklarla gol aradı ve amacına ulaştı. Sarı-lacivertliler, oyuna istediği gibi hükmetti. Yeri geldi tempoyu arttırdı, yeri geldi düşürdü. Savunma yapmak için Kadıköy'e çıkan Gaziantep sadece önlem almaya çalıştı, onda da fazla başarılı olduğu söyleyemez.

Pereira biraz geç keşfetti ama Alper- Volkan Şen-Nani ve Van Persie'den kurulu hücum 4'lüsü can yakmaya devam ediyor. Maçın adamı Hollandalı yıldızdı. Kariyerindeki 500. maçında Gaziantep'in kilidini açan isimdi. Kjaer'e yaptığı asistin yanı sıra ikinci yarının hemen başında kıvrak bir bilek hareketi sonrası attığı gol şapka çıkarılacak türdendi. Büyük futbolcular büyük maçlarda belli olurmuş. Van Persie de final haftalarında sorumluluk alıp F.Bahçe'yi şampiyonluk yarışında tutmayı başarıyor.

Hasan Ali'nin profesyonelliğine lafım yok ama dün sahada Caner olsa Fenerbahçe çok daha agresif ve üretken olabilirdi. Sağdan Gökhan'ın verdiği hücum desteği dün sol bekten gelmedi.

Sonuç olarak F.Bahçe, antrenman maçı havasındaki karşılaşmayı güle oynaya kazandı. Hem de huç ummadığı kadar rahat ve kolay bir galibiyet aldı. Futbolcular, sahadaki duruş ve özgüvenleriyle yarışı son düdüğe kadar bırakmayacaklarını gösterdiler.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek