SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cengiz Birgen: “Canımızı yaktılar”

Kasımpaşa Kaleci Antrenörü Cengiz Birgen, Osmanlıspor'la 1-1 berabere kaldıkları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Güncellenme: 23:30, 02/05/2016
Cengiz Birgen: “Canımızı yaktılar”

Karşılaşmanın devre arasında hakem İlker Meral tarafından tribüne gönderilen Rıza Çalımbay’ın yerine basın toplantısına katılan Birgen, camia olarak çok sinirli olduklarını belirterek, “Böyle bir maçtan sonra ne konuşabiliriz? Ağzımızdan çıkacak cümleleri tartarak konuşmalıyız. Bizi yakanlar ceza almazken, biz biraz sert konuştuğumuzda cezalar alıyoruz. Bu sene hakemler çok canımız yaktı. Oyuncu arkadaşlarımı tebrik ediyorum, eşit olmayan şartlarda üstün bir performans gösterdiler. Her şeye rağmen 3 puan da alabilirdik” dedi.

Penaltı pozisyonunu değerlendiren Birgen, futbol hayatı boyunca böyle bir penaltı görmediğini belirterek, “Dünyada herkesin izleyip güleceği pozisyonda hakem penaltı verdi. İtirazları nedeniyle hocamız Rıza Çalımbay’ı tribüne gönderdi. Orta hakem, yan hakemler, çizgi hakemleri bu pozisyonu göremiyorsa buna söylenecek bir şey yok. Çok farklı şeyler söylemek lazım ancak terbiyemiz müsaade etmiyor. Hakem hataları olmasa çoktan Avrupa kupalarını garantilemiştik. Geçen hafta Trabzon’da yaşanan olay nedeniyle maçları 2 dakika geç başlatıyorlar, o zaman biz de haftaya maçlara 2 dakika geç çıkalım” diye konuştu.