SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’deki 3. sezonunu tamamlamak üzere olan Alper Potuk, forvet arkası sistemin parlayan yıldızlarından biri durumunda. Hücum organizasyonlarındaki hırsı, hızı ve yaratıcılığıyla fark yaratan; gol ve asistleriyle takımın puan kazanmasında önemli rol üstlenen 26 numara sezonu değerlendirdi.

Alper Potuk Fenerbahçe ve Milli takım hakkında şunları söyledi:

“Daha iyi bir sezon geçiriyorum. Bunu da çok çalışmaya bağlayabiliriz. Hocamız sezon başında geldiğinde benden özellikle sol ayağımı geliştirmemi istedi. Sol ayağımla çok sık orta ve şut çalıştım. Şimdi kendisi de sol ayağımın ne kadar geliştiğini söylüyor.

Son haftalardaki bu sistemin verimliliğini zaten girdiğimiz pozisyonlar, skorlar ve aldığımız galibiyetler gösteriyor. Herkesin de takdir edeceği gibi iyi bir sistem oldu. Sistemin iyi de oturduğunu düşünüyorum.

Sahada benden beklenilenin en iyisini vermeye çalışıyorum. Bazen bir pozisyonda istediğim gibi yol alamadığım zaman üzülüyorum ama çabuk toparlandığımı düşünüyorum.

Puan kayıpları, Braga maçından sonra çok üzülmemizle alakalı. Avrupa Ligi’nde hedefimiz çok yüksekti. Böyle kötü bir nedenle elendiğimiz için takım olarak da çok üzgündük. Bir konsantrasyon eksikliği yaşadık.

Kupa maçında çok büyük bir avantajla döndük Konya’dan. Seyircimizin önünde turu geçeceğimize inanıyorum. Galatasaray’da avantajlı döndü Rize’den. Olası Fenerbahçe-Galatasaray finalinin çok zevkli bir maç olacağını düşünüyorum. İnşallah Türkiye Kupası’nı iyi bir oyun ve iyi bir skorla almak istiyoruz.

Kalan maçlarımızı kazandığımızda şampiyon olacağız. Bütün takım, teknik direktörümüzden Başkanımıza kadar herkes inanıyor, herkes şampiyonluk için kenetlendi.

Şu an 3 sene bitmek üzere. 2 sene daha mukavelem var. Başkanımız ve yönetim devam etmemi isterse, sözleşmem bittiğinde gönül rahatlığıyla imzalarım. Tabii ki bir Fenerbahçe efsanesi olmak isterim ama bunun için daha erken. İlerleyen zamanlarda Allah nasip ederse efsaneler arasına adımı yazdırmak istiyorum.

Milli takım olarak zor bir gruba düştük. İlk maçımız Hırvatistan’la. O maça moralli başlarsak, yani mağlubiyet almadan galibiyet veya en kötü beraberlikle başlarsak gruptan çıkacağımızı düşünüyorum. Finaller görmek istiyoruz. Çeyrek final, yarı final, final&