SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta şampiyon olarak PTT 1. Lig’e dönen Manisaspor’da futbolcuların Sivas Belediyespor maçından önce yazılı açıklama yaparak şikayet ettiği Kulüp Başkanı Abdullah Mergen, görevine devam edeceğini söyledi.

Büyük çekişmeye sahne olan 34 haftalık zorlu maratonun son maçında taraftarların da istifa çağrısında bulunduğu, oyuncuları ve tribünün tepkisi yüzünden şampiyonluk turunu bile izlemeden stadı terkeden Başkan Mergen, haziran ayına kadar yapılması gereken kongrede yeniden aday olacağını açıkladı.

Abdullah Mergen, 2 yıldır Türkiye Futbol Federasyonu ve Spor Toto gelirlerine konulan temlik yüzünden para alamadıklarını belirtti, şunları söyledi:

“PT 1’inci Ligi’nde kulübün gelirlerinde belirgin bir artış olacak. Bu bizi büyük ölçüde rahatlatacak. Yeni sezon hazırlıklarına hemen başlayacağız. İlk etapta futbolcularla masaya oturacağız. Sözleşmesi sona eren ve görevi bırakacağına açıklayan teknik direktör Taner Taşkın’la bir görüşme daha yapacağız. Futbolcuların alacaklarının ödenmesi için de çalışma yapıyoruz.”