SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vodafone Arena oynatıyor

Kayserispor karşısında sezonun en rahat maçını oynayan ve rakibine gol pozisyonu bile vermeyen Beşiktaş, maçın kolay geçmesinde Vodafone Arena Stadı'nın etkisinin çok büyük olduğunu düşünüyor.

Güncellenme: 13:19, 01/05/2016
Vodafone Arena oynatıyor

Vodafone Arena açıldıktan sonra Beşiktaşlı futbolcuların nasıl bir baskı ve stres ortamına gireceğinin merakı içinde olanlar 2 maçta yaşanan futbol festivali ile endişelerinin yersiz olduğunu itiraf edip ”bu stat oynatıyor” demeye başladılar bile…

 

Son üç sezonda 10-15 bin seyirci ortalamasından bir anda 42 bin ortalamaya çıkan Beşiktaş, lider olmanın ve şampiyonluğa olan inancın motivasyonu ile Vodafone Arena’da adeta şov yapıyor. Futbolcuların sahadaki şovuna tribünlerden eşlik eden taraftarların ilk yarının son dakikalarında ”Sevemez kimse seni benim sevdiğim kadar” şarkısı eşliğinde yaptıkları şov da futbolcuların ve yöneticilerin tüylerini diken diken bir olay olarak dün gece hafızalara kazındı.

 

METİN ALBAYRAK: ”İYİKİ DE AÇMIŞIZ BU STADI”

Beşiktaş yönetimi de dün geceden sonra, sezon bitmeden stadı açmakla ne kadar doğru bir iş yaptıklarının sevincini ve gururunu yaşıyor.

Basın Sözcüsü Metin Albayrak Doğan Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada kendine ait bir stadın ne kadar önemli olduğunu söyledi ve dün geceki şovun bir parçası olmaktan duyduğu mutluluğu anlattı.

 

Albayrak, ”Stadı erken açtığımız için endişeler ve eleştiriler vardı, bu konuda başkanımıza da, bize de çok yüklendiler. Ancak hem Bursa hem Kayseri maçında gördük ki stadı açmakla çok doğru bir karar vermişiz. Buradaki coşkunun takım üzerindeki olumlu etkisine hep beraber şahit oluyoruz. Futbolcularımız da, teknik direktörümüz de yeni stadımızdan inanılmaz derecede memnunlar ve burada oynamak için adeta can atıyorlar. Düşünün ki 3 sezondur kendine ait olmayan statlarda, kendine ait olamayan soyunma odalarında giyinip maçlar oynadı bu çocuklar. Bu çok zor bir süreçti ve 3 sezonda yaşadığımızı sıkıntıları şimdi bu iki maçta çok daha iyi anlıyoruz ve ‘iyi ki de açmışız bu stadı’ diyoruz. İki maçtır kendi evimizde oynamanın zevkini rahatlığını doyasıya yaşıyoruz” diyerek verdikleri kararın doğruluğuna vurgu yaptı.

”BÖYLESİ BİR BÜTÜNLEŞMEYİ ÖZLEMİŞTİK”

Metin Albayrak dün akşam kendilerinin bile ayağa kalkıp taraftarlar bütünleştiklerinden bahsederken ”Taraftarımız iki maçtır büyük bir coşku içinde. Hatta ilk yarının sonunda ”sevemez kimse seni benim sevdiğim kadar ”şarkısıyla yaptıkları şov bizim bile tüylerimizi diken diken etti. Biz bile dayanamadık, yönetici arkadaşlarla birlikte ayağa kalkıp şarkıya eşlik ettik. Üç sezondur camia olarak böylesi bir bütünleşmeyi çok özlemiştik. Üç maç var ve şampiyon olacağımıza bütün yüreğimizle inanıyoruz. Bu şampiyonlukta bu stadın payı kesinlikle çok büyük olacak” diye konuştu.

FUTBOLCULAR ”BİZ BURADA KOLAY KOLAY YENİLMEYİZ”

Maç sonunda bir çok futbolcu Vodafone Arena Stadı’ndan ve taraftardan büyük bir övgü ile bahsederken, ”3 sezon başka statlarda oynadık. Oralarda da çok güzel oynadığımız maçlar oldu ama burası gerçekten bambaşka. Bu stat adeta bizi oynatıyor, taraftarımız zaten mükemmel. Biz burada kolay kolay yenilmeyiz” diye konuşarak Vodafone Arena’dan övgüyle bahsettiler.

Yayınlanma Tarihi:13:17,