SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Basketbol Ligi’nde TED Ankara Kolejliler, Trabzonspor Medical Park’ı 79-63 yenince Türk Telekom küme düştü.

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 28’inci haftasında Trabzonspor Medical Park, cezası nedeniyle seyircisiz oynan maçta, Rönesans TED Ankara Kolejliler’e 79-63 mağlup oldu.

Maça iyi başlayan Trabzonspor Medical Park, Alper ve Hardy’nin sayılarıyla farkı bir anda açarak ilk periyodu 21-15 önde kapattı.

İkinci periyotta ise Sanikidze ve Tomas’ın sayılarıyla oyunda dengeyi kuran Rönesans TED Ankara Kolejliler, 22-21 öne geçti. Ancak toparlanan Trabzonspor Medical Park Kulig ve Hakan’ın sayılarıyla ilk yarıyı 42-40 önde kapatmayı başardı.

Üçüncü periyotta Tomas ve Can’ın sayıları ile oyunun kontrolünü ele geçiren Rönesans TED Kolejliler, öne geçti ve skoru da koruyarak periyodu 60-56 önde tamamladı.

Son periyotta da Elegar ve yine Tomas’ın basketleri ile farkı daha da açan Ankara temsilcisi, Trabzonspor’un da oyundan kopmasıyla karşılaşmayı 79-63 kazanmayı başardı.

Trabzonspor Medical Park’ta Sertaç 17 sayıyla takımının en skorer ismi olurken, onu 13 sayıyla Hardy takip etti. Rönesans TED Ankara Kolejliler’de ise Tomas 19 sayıyla karşılaşmanın en skorer ismi oldu. Sanikidze de 12 sayı kaydetti.

Yayınlanma Tarihi:16:27,