SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erdenay, kulüpler ile bir araya geldi

TKBL Final Grubu müsabakaları için Adana’da bulunan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Güney Bölgesi kulüpleriyle yemekte bir araya geldi.

Güncellenme: 18:36, 01/05/2016
Erdenay, kulüpler ile bir araya geldi

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) Final Grubu müsabakaları için Adana'da bulunan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Güney Bölgesi kulüpleriyle yemekte bir araya geldi.

Yemekte Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Raşit Akın ve Ali Türkmen, A Milli Erkek Basketbol Takımı Menajeri Haluk Yıldırım, Türkiye Basketbol Federasyonu Ligler Direktörü Ayhan Özgümüş, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Adana ve Mersin Basketbol İl Temsilcileri'nin yanı sıra TKBL Final Grubu'nda mücadele eden Osmaniye Gençlik, Mersin Basketbol, OGM Orman Gençlik ve Edremit Belediye Gürespor'un yöneticileriyle Botaş, Adana ASKİ, Mersin Büyükşehir Belediye, Hatay Büyükşehir Belediye, Adanaspor,, Mersin Kurtuluş, Mersin Üniversitesi, Memleket Spor, Gaziantep Belediye, Tekirdağ Enerji, Samsun 55 Gençlik, Yalova Vip Gençlik ve İstanbulgücü kulüplerinin temsilcileri hazır bulundu.

Başkan Harun Erdenay ve kulüp temsilcilerinin keyifli göründüğü bir ortamda gerçekleşen yemekte konuşan Başkan Erdenay, “Geldiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bu bölge bildiğiniz gibi kadın basketbolunun kalbi niteliğinde. Benim de eşim kadın basketbolcu olduğu için kadın basketboluna çok önem veriyorum ve zevkle seyrediyorum” dedi.

Bütün sene boyunca tüm liglerde çok güzel mücadelelere tanık olduklarını da belirten Başkan Erdenay, “Bugün de Osmaniye Gençlik'in ardından yeni bir takımımız Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele etme hakkı kazanacak. Sizlerle bir araya gelmek istedim çünkü seçimden beri gelemedik Adana'ya. Hem birbirimizi görelim, sohbet edelim istedim. Basketbol Federasyonu olarak seçimde bir takım vaatlerde bulunmuştuk ve bunların birçoğunu yerine getirdik. Bir tanesi kaldı. İddia gelirlerinin, isim haklarının artması konusunda. İnşallah onun da bu yaz çalışması yapılıp yaz sonunda bazı ligler için müjdesini vereceğiz. Çünkü hakikaten siz büyük zorluklarla takımlarınızı ayakta tutmaya çalışıyorsunuz. Biz bunun farkındayız çünkü ben de uzun yıllar yöneticilik yaptım. Dipsiz kuyu gibi, bunun ne olduğunu biliyorum. İnşallah hep beraber sponsorların olduğu gelirin daha çok olduğu ve daha iyi dağıtıldığı liglere önümüzdeki senelerde kavuşacağız. Beraber yemeğimizi yiyip sohbet edelim dedik çok da iyi oldu” diye konuştu.