SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uslu: “G.Saray 3 sene avantadan şampiyon oldu”

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, 3 Temmuz sonrası Galatasaray'ın avantadan 3 sene şampiyon olduğunu söyledi. Uslu, ayrıca Galatasaray yerine Beşiktaş'ın da şampiyon olabileceğini ama kafayı kullanamadığını ifade etti.

Güncellenme: 15:28, 30/04/2016
Uslu: “G.Saray 3 sene avantadan şampiyon oldu”

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Nisan Ayı Olağan toplantısı, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Toplantı sonrası Mahmut Uslu, basın mensupları ile sohbet etti. Uslu, son yıllarda Trabzon’da yaşanan olaylarla ilgili yaptığı açıklamada, “Trabzon’da emniyet müdürü ve vali var mı? Bir kulübün başkanı, ‘hakemleri odada tutun, çıkarmayın ben gelene kadar’ diyor 3 saat tutuluyor. Polis istese 1-2 dakikada oradan onları alamaz mı? Bizim locamıza gelip gaz sıkmasını biliyorlar.” diyerek, şöyle konuştu:

“Bunlar hassas konular diye susuyoruz. Kurşunu yedik, gazı yedik hep biz ama. Devlet var değil mi? Ne yapılması lazım kurallar olması lazım. Ben size söyleyeyim. Eğer o kurşun olayında diğer tarafa gelse araba yandan aşağı gidecek ve çocukların yüzde doksanı telef olacaktı. Yandan aşağı gitmesi siz basın mensupları telef olacaktı sonuçta 110-120 ile gidiliyor. Orası o kadar rüzgarlı bir yer ki hasta oldum 15 gün. Neden? Vali ve emniyet müdürüne bu kurşundur demeye çalışırken. Aynı sayın vali 2 saat sonra havaalanında bu taş mı kurşun mu belli değil diyor. Sonuç olarak kurallar olmalı. Küme düşürürüm diyeceksin bir daha vukuat yaparsan. Bitti. Kural koyacaksın. Belki vardır yönetmelikte bilmiyorum.”

“3 SENE AVANTADAN ŞAMPİYON OLDULAR”

3 Temmuz 2011 sonrası Fenerbahçe Kulübü’nün yaşadığı zorluklara da dikkat çeken Mahmut uslu, “Ben ayrıldım bir ara 3 seneliğine. Başkan ile tartışmıştık.” diyerek, şunları söyledi:

“Yani 15 senedir yöneticilik yapıyorum. Son 3 senedir tahrik etmemek için ne Galatasaray ne de Trabzonspor maçına başkanla gitmiyoruz. Bir de gitsek, tahrik olsalar ne olacak. Bizim yapabileceğimiz ne var Fenerbahçe olarak? Mağdur olmuşuz. 3 Temmuz’u yaşamışız. Elimizdeki silahları, kaleleri almışlar. Bütün oyuncularımızı satmışız. 3 sene avantadan şampiyon oldular mı? Yani onlar oldu. Beşiktaş’ta olabilirdi. Kafayı kullansalardı da olsalardı. Para değeri olarak ne kadar? 80 milyon Euro. 3’te birini alsak yaklaşık 30 milyon Euro eder. Bir de oyuncularımızı sattık. Transferlerde hızlı davrandığımız için hatalar da yapmışız. Bütün bu sıkıntıları çekmişiz. Daha biz ne çekelim. Onun için de şampiyon olmamız lazım.”

Bu sezon sonunda da şampiyonun kendileri olacağının altını çizen Mahmut Uslu, “Her maç zor bundan sonra. Bakın voleybolda Galatasaray zoru başardı. Gazetecide bunu manşete taşır. Eğer Galatasaray VakıfBank maçında 3-2 yapmasaydı bugün Fenerbahçe için şampiyonluk şansı kalmamıştı. Bugün yenersek VakıfBank’ı 3-0 ya da 3-1 şampiyon olacağız. Gazetece bunu büyütür. Biz şampiyon olursak ne olacak. Manşeti verdim. “Galatasaray şampiyon yaptı” diyeceksiniz. Demeniz lazım.” dedi.

“UMUDUMUZ GALATASARAY-BEŞİKTAŞ MAÇINDA”

Bir gazetecinin Süper Lig’in 32. haftasında 8 Mayıs Pazar günü oynanacak Galatasaray-Beşiktaş maçını kast ederek, ‘Futbol için de geçerli değil mi?’ diye sorması sorması üzerine ise Mahmut Uslu, “İnşallah. Biz ümit ediyoruz zaten. Maçlardan bir tanesi o. Niye olmasın? Bundan sonra her maç zor. Kupa maçı daha kolay ama.” diye cevap verdi.

Teknik Direktör Vitor Pereira ile yaşadığı tartışma sonrası kadro dışı kalan Caner Erkin ile ilgili ise Mahmut Uslu, “Henüz yönetimin almış olduğu bir karar yok. Temmuz ayında sözleşmesi geçerli olmak üzere istediği kulübe imza atabilir.” dedi.

Yayınlanma Tarihi:15:26,