SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, 1-0 kazanmdıkları Trabzonspor karşılaşmasını değerlendirirken maçının temposunun yüksek olduğunu söyledi.

Başkan Hoşcan, iyi bir mücadele ettiklerini, çok gol pozisyonları da bulduklarkını hatırklatırken şöyle konuştu:

“Maç, 1-0 bitti. 3 puanı alabilmek önemliydi. Tabi oyuncularımız stres altında. Bunun bizim ligde kalabilmemiz için önemli bir adım olduğuna inanıyoruz. Sonuna kadar direneceğiz. Sene sonunda inşallah ligde kalacağız. Trabzonspor’a da başarılar diliyoruz. Gergin bir maç oldu. Onlarda çok stresliydi ama futbol bu yapacak bir şey yok. Ben bu galibiyeti taraftarlara armağan ediyorum.”

Geçtiğimiz hafta Trabzonspor maçında yaşanan olaylar nedeniyle hakemlerin karşılaşmayı 2 dakika geç başlatma kararına Trabzonsporlu futbolcuların sırtlarını dönerek protesto etmesini değerlendiren Başkan Hoşcan, bu konuda şunları söyledi:

“Yorum yapmak istemiyorum. Ben Kulüpler Birliği’nde de başkan yardımcılığı yapıyorum. Biz aynı geminin içindeyiz. Tabi ki yaşanan olaylara baktığımız zaman başkanından yöneticisine, teknik ekibinden oyuncusuna, taraftarına herkese sorumluluklar düşüyor. Bu sene futbolda maalesef istenmeyen olaylar çok yaşandı. Biz Kulüpler Birliği olarak böyle bir karar aldık. Trabzonspor’un da protesto etmesi kendi açılarından gayet doğaldır. Onların yorumudur ama 17 kulüp olarak biz bu kararın arkasındayız.”