SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Savunma krizi sürüyor

30 Nisan 2016

Şampiyonluk yarışına çok erken havlu atsa, artık gelecek sezonun hesaplarını yapsa da Galatasaray'ın UEFA'dan gelen 1 yıllık cezayı çekmek için ya kupayı alması ya da ligi ilk 5 arasında bitirmesi şart. Bu hedef, biten sezonu adeta yeniden başlattı sarı-kırmızılılar için. Geçen hafta alınan Kasımpaşa galibiyetinin de verdiği özgüvenle Bursa'da daha istekli bir Galatasaray vardı sahada. Bursaspor'un başında Hamza Hamzaoğlu'nun bulunması sarı-kırmızılı futbolcular için de genç teknik adam için de ayrı bir motivasyon kaynağıydı.

Galatasaray'ın hücumdaki isteği ne kadar alkışlanıyorsa, savunma hataları da bir o kadar tepki topluyor. Zaten koca sezon ne çektiyse defansından çekti bu takım. Bursaspor, bütün yan toplarda etkili oldu. Adam paylaşımı, top takibi konusundaki sıkıntılara kimse merhem olamadı.

Selçuk'un nefis pasında karşı karşıya pozisyonda topu kaleciye nişanlayan Sabri, Bursaspor'un öne geçtiği pozisyonda Sivok'un arkasında kalarak gole davetiye çıkardı.

İkinci yarının başında Olcan'ın bulduğu golle skora ortak olan Cimbom, özellikle Yasin'in bulunduğu bölgeden geliştirdiği ataklarla etkili olmaya çalışsa da Umut'un yetersizliği ve iyi bir santrfor eksikliği kendini gösterdi.

Dünkü maçta görüldü ki, Yasin ile Podolsi arasında sıkıntı var. Yasin, iki-üç pozisyonda Alman futbolcuya pas vermedi. Podolski de tepkisini gösterdi. Takımdaşlık ruhu bu değildir.

Kadro kaliteli ama birlikte oynamayı bilmiyor. Ruh eksik. Herkes “Bitse de gitsek” havasında. Böyle olunca sonuçlar da tabelaya böyle yansıyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek