SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdmanyurdu’nda revizyon sinyali

Deplasman Çaykur Rizespor'a 2-0 mağlup olarak, bitime 3 hafta kala Süper Lig'den PTT 1'inci Ligi'ne düşen Mersin İdmanyurdu'nda büyük üzüntü yaşandı.

13:16 -
Mersin İdmanyurdu’nda revizyon sinyali

Kulüp Başkanı Hüseyin Çalışkan, gelecek sezon hazırlığına şimdiden başladıklarını söyledi. Ligin bitimine 3 hafta kala Süper Lig’den düşmelerinin üzüntü verici olduğuna işaret eden Başkan Çalışkan, “Takımı bırakma gibi bir düşüncemiz yok. Önümüzdeki sezon daha planlı bir şekilde hareket ederek bu takımı istenilen seviyeye getireceğiz. Bunun için şimdiden gelecek sezonun planlamasını yapacağız” dedi.

‘HERKES SAHİP ÇIKMALI’

Türkiye’nin en köklü kulüpleri arasında yer alan Mersin İdmanyurdu’na herkesin sahip çıkması gerektiğini belirten Başkan Çalışkan, yeni bir yapılanmaya gideceklerini vurgularken şöyle devam etti:

“Kulübü, borçlarından kurtarıp tekrar iyi günlere dönmesini sağlayacağız. Bu takım asla asansör takım olmayacak. Elimizden geleni yapacağız. Gelecek sezon güçlü bir kadro kurarak yeniden Süper Lig’e çıkacağımıza inanıyorum. Ona göre de çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Şehrin ileri gelenlerinden görüşler alıp hep beraber takımın durumunu düzelteceğiz. Yol haritamızı çizmek için şimdiden çalışmalara başladık.”