SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Herkes Yasin Öztekin’i konuşuyor

Galatasaray'ın Bursaspor ile deplasmanda oynadığı karşılaşmada Podolski'ye vermediği pas olay olay Yasin Öztekin, yazarların da gündeminde...

Selçuk Dereli (Sözcü): Bu duygusal ve güzel tabloyu tek bozan isim maç öncesi diğer takım arkadaşlarının aksine Hamzaoğlu’nun yanına bile gitmeyen Lukas Podolski’ydi. Podolski’ye bu konuda sitem etsek de, Yasin Öztekin’e isyanına da bir o kadar hak verdik. Yasin iki tane yüzde yüz gollük pozisyonda Alman milli oyuncuya pas vermeyerek, Galatasaray’ın üç puanına kan doğrayan isim oldu. Yasin iyi futbolcu. Ama herkes sonuca bakar. Bu kafayla devam ederse sarı-kırmızılılarda kariyeri çok da uzun olmaz.
Kadir Çetinçalı (AMK): Son vuruşlar ya da final paslarında beceriksizlik skoru kısırlaştırdı. Skor 1-1 iken Yasin’in Podolski’ye vermediği pas Alman oyuncuyu resmen çılgına çevirdi. Yasin vermediği paslar ve kaçırdığı net gol pozisyonları ile Hamzaoğlu’na teşekkür borcunu ödemiş oldu.
Mustafa Kanarya (Korkusuz): İkinci yarının başında Olcan’ın bulduğu golle skora ortak olan Cimbom, özellikle Yasin’in bulunduğu bölgeden geliştirdiği ataklarla etkili olmaya çalışsa da Umut’un yetersizliği ve iyi bir santrfor eksikliği kendini gösterdi. Dünkü maçta görüldü ki, Yasin ile Podolsi arasında sıkıntı var. Yasin, iki-üç pozisyonda Alman futbolcuya pas vermedi. Podolski de tepkisini gösterdi. Takımdaşlık ruhu bu değildir.
Mehmet Demirkol (Fanatik): 2. yarının sonlarına doğru Yasin’in kötü bir vuruşla bitirdiği akına bakın. Hani sonrasına Podolski’nin yerde yatan Yasin’e koşup bayağı isyan ettiği pozisyondan bahsediyorum. Yeteneklerini kullanarak bitirici pozisyonu alıyor. Ama şutu zeminin de azizliğine uğramakta tehlike yaratmadan auta gidiyor. Eğer Yasin bu pozisyonları sıklıkla gol yapan oyuncu olsa Podolski ve geri kalan herkes başını elleri arasına alır ve talihe lanet eder. Ama öyle değil durum.
Rıdvan Dilmen (Fotomaç): Kulüpler Birliği'nin "2 dakika düşün" adlı kampanyasını örnek bir açıklama olarak görüyorum. Türkiye'nin genelinde Erzurum'undan Amed'ine, Ankaragücü'ne kadar problemler yaşanıyor. İki tane duran topun devamında gelen benzer goller vardı. Ne Hamza hoca, ne de Riekerink maçı asla berabere bitirmek istemedi.
Hakan Ünsal (Hürriyet): Bursa’nın iyi takım olması; müthiş taraftar desteğini arkasına alması veya yeni stadı değildi işi zorlaştıran. Kalesinde Avrupa’nın en iyi kalecilerinden birini bulundurmasına rağmen, daha şimdiden tersine tarih yazacak kadar kötü bir performans ortaya koyan Galatasaray defansıydı. 3 kupa alan bir takımın daha 1 yılı dolmadan, tarihinin en kötü verilerine imza atması üzücü.
Levent Tüzemen (Takvim): Yasin "Elekle su taşıyan" oyuncu tipi. Maç boyu en ufak dokunuşta yere yatan, adam geçemeyen, bir metreye düzgün pas vermeyen, egoist bir oyuncu.. Vermediği pasla Podolski'yi bile çıldırtacak duruma geldi. Alman yıldızın kızmasına gerek yok, çünkü Yasin'in sınırlı kalitesi ve kapasitesi var.