SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamzaoğlu’nun eseri

Hamza Hamzaoğlu'nun damga vurduğu iki takımın mücadelesinde defansif arızaların yine zirve yaptığı mücadele ortaya çıktı. Savunma yapmayı bilmeyen iki takımın düellosunda normalde sezonun gol rekorunun kırılması gereken bir maçtı. Ancak iki takımın bitirici oyuncu eksikliği rekora set çekti.

Riekerink Sneijder'in yokluğunda bu içi geçmiş takımı hiç de fenamotive etmiyor. G.Saray'da takımdaşlığın dibe vurduğu ve oyuncuların çoğunun kendi geleceğinin bile göremediği bir ortamda, haydi çıkın bu maçı kazanın demek bile zor.

Selçuk İnan'ın biraz toparlanışı Galatasaray'ın kurgusuna seyir zevki katıyor. Bursa savunmasının arkasına attığı toplar arkadaşlarınca olumlu kullanılsa Galatasaray devre arasına önde bile girebilirdi. Selçuk'un hırsı, ikili mücadelelere yansımış durumda, iki kez kart görmesi gereken pozisyonda Fırat Aydınus'un hoşgörüsü ile ucuz yırttı. Aydınus ilk yarıda topa yönelen eli de görmezden gelerek, Galatasaray'ın net penaltısını da yemiş oldu.

Bursaspor'un savunma sıkıntılarının Galatasaray ile yarışır hale gelmesi ise anlaşılır gibi değildi diyemem. Net anlaşılıyordu; Hamza Hamzaoğlu, yeşil beyazlı takımın defansif sorunlarının varoluş nedeniydi. İki takımda rakibe pres yapmayı bilmeyen, yapma kapasitesi olmayan, rakibe atak geliştirmesi için ortam hazırlayan kıvamdaydı. Bu yüzden orta alanda hızlı geçişler izledik ve görünürde kaliteli bir futbol varmış gibi bir mücadele ortaya çıktı. Son vuruşlar ya da final paslarında beceriksizlik skoru kısırlaştırdı. Skor 1-1 iken Yasin'in Podolski'ye vermediği pas Alman oyuncuyu resmen çılgına çevirdi. Yasin vermediği paslar ve kaçırdığı net gol pozisyonları ile Hamzaoğlu'na teşekkür borcunu ödemiş oldu. Galatasaray'ın daha fazla kazanmayı hak ettiği mücadelede denge, beceriksizlikler sonucu bozulmadı ve Hamzaoğlu'nun denge hassasiyeti fazla zedelenmemiş oldu. Ne de olsa takım yapısında denge çok önemli !

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek