SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Fener düşmanlığı Trabzon’a zarar veriyor”

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Trabzonlu Üyesi Yaşar Aşçıoğlu, Trabzon'daki Fenerbahçe düşmanlığının bitmesi gerektiğini söyledi.

14:31 -
“Fener düşmanlığı Trabzon’a zarar veriyor”

 

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Trabzonlu Üyesi Yaşar Aşçıoğlu, TFF içinde Trabzon için nasıl mücadele ettiğini anlatmayacağını belirterek, “Ancak Fener düşmanlığı Trabzon’a büyük zarar veriyor. Yıldırım Demirören’in kayınpederi Trabzonspor’un kurucusu. O’nun Trabzon’a bir önyargısı yok” açıklamasında bulundu.

Aşçıoğlu, hayalinin Trabzonspor başkanlığı olduğunu da ifade ederek; “Ancak, Trabzon’da kulübü saran düşünce ve kesimleri gördükten sonra bu hayalimi gömdüm. Faruk Özak bana başkan ol dedi. Ben Sadri Şener olsun dedim” şeklinde konuştu.

“Trabzon, Trabzonlu, yemez yedirir, giymez giydirir; merhametlidir de. Misafirperverdir; evinin en iyi odasını konuğu için açar. Biz bu ananelerle büyüdük. Büyüklerimizden bize kalan Trabzonlu olma değerlerini biz de sonraki kuşaklara aktarmak zorundayız” diyen Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, Fenerbahçe maçı ile ilgili şunları söyledi:

“3 Temmuz süreci hukuken tamamen sonuçlana kadar, tüm Trabzonspor Fenerbahçe maçlarını yabancı hakemler yönetmelidir. Şunu da söylemem lazım; Fenerbahçe düşmanlığını doğru bulmuyorum. Bu kavganın bitmesi gerekiyor. Trabzon’a zarar veriyor. Trabzon insanı merttir. Liderdir; sporun görsel bir şölen olduğunu bilecek olgunluktadır. Bu tarz kavgalarla yönetilen bir algı var. Kimse toplum nezdinde Trabzon’u ve Trabzonsporluyu kötülemeye ve karalamaya çalışmasın. Diz çökmemiş bir toplumu bu tür algı yönetimleriyle bir yerlere sürükleyemezsiniz. Benim hemşehrilerim asabidir aynı zamanda asaletlidir de.”