SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan Boyko kararı

Everton’ın yanı sıra Avrupa’nın önde gelen ekiplerinin transfer listesinde bulunan Ukraynalı file bekçisi, yedek kaldığı için ayrılmak istediğini söyledi ancak Beşiktaş 28 yaşındaki eldiveni bırakmıyor.

Güncellenme: 12:01, 30/04/2016
Beşiktaş’tan Boyko kararı

Beşiktaş’ın ara transfer döneminde büyük umutlarla renklerine bağladığı Ukraynalı kaleci Denys Boyko, İstanbul'da aradığını bulamadı. Oynadığı maçlarda göze giremeyen ve genelde Tolga Zengin'in yedeğinde kalan 28 yaşındaki eldiven için başta İngiliz ekibi Everton olmak üzere Avrupa'nın birçok takımı harekete geçmek üzere. Oynamadığı için mutsuz olan Boyko'ya Beşiktaş yönetiminden izin çıkmadı.

 

Ukraynalı kalecinin menajeri Doğan Ercan, “Boyko Everton ile görüştü, isteyeni çok. Liverpool da isteyenler arasında. Beşiktaş bırakırsa gider ama Beşiktaş kesinlikle bırakmak istemiyor. Arada bazı problemler var, onları da çözecekler. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Boyko'yu 2 sezon takip etti. Sonra transfer gerçekleşti. Boyko'nun takımda kalacağını söylüyor. Beşiktaş istemediği sürece Boyko gitmez” dedi.