SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı oyuncuları Vladimir Micov ve Stephane Lasme, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da düzenlenen fotoğraf çekimi sırasında açıklamalarda bulundu.

Elde edilen başarının, özel bir başarı olduğuna değinen sarı kırmızılı takımın Sırp basketçisi Vladimir Micov, güçlü bir rakibi geçip şampiyon olduklarına değinerek, “2015-16 Eurocup sezonunu şampiyon olarak tamamlayıp Euroleague'e doğrudan katılım hakkı elde ettik. Bu özel bir başarıydı bizim için. Birçok iyi takımlarla karşılaştık. Finalde ise Strasbourg'u geçip şampiyon olmayı bildik. Elbette Strasbourg büyük takım ve güçlü bir antrenörleri var. Oldukça rekabet dolu bir seri sonunda şampiyon olduğumuz için çok mutluyuz” diye konuştu.

Galatasaray taraftarının etkisine de vurgu yapan Micov, “Galatasaray taraftarı, Avrupa'nın en iyisi. Bunu Eurocup'ta oynadığımız; Pınar Karşıyaka, Bayern Münih, Gran Canaria ve son olarak Strasbourg serisinde gördük. Onların önünde oynamak bizim için gurur verici. Gelecek sezon Euroleague'de mücadele edeceğiz, ama şimdi odaklanmamız gereken nokta; lig maçları. Play-Off'lara kadar kalan maçlarımızı kazanıp normal sezonu iyi bir yerde tamamlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

LASME: ÇOK BÜYÜK BİR KULÜPTEYİZ

Galatasaray basketbol organizasyonuna ve Galatasaray taraftarının büyüklüğüne değinen sarı kırmızılı takımın Gabonlu oyuncusu Stephane Lasme ise “Eurocup'ı kazandıktan sonra burada, Türk Telekom Arena'da olmak iyi hissettiriyor. Galatasaray organizasyonu Euroleague'de olmayı hak ediyor. Büyük bir taraftarı olan çok büyük bir kulüpteyiz. Eğer Türkiye'den sadece bir kulüp Euroleague'de olacaksa; o Galatasaray olmalı” şeklinde konuştu.