SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Berlin turnuvasına gurbetçi damgası

ALMANYA’nın başkenti Berlin’de düzenlenen karate şampiyonası, 10 yaş altı müsabakalarına Korhan Kardeşler damgasını vurdu. Yasin Korhan Berlin şampiyonu olurken, ağabeyi Muhammetali Korhan 3’üncü oldu. Alman Milli takımındaki Muhammet Bolat’da 84 kiloda birinciliği göğüsledi.

13:04 -
Berlin turnuvasına gurbetçi damgası

Almanya'da düzenlenen Berlin Açık Siklet Karate Şampiyonası'na Türk gurbetçiler damgasını vurdu.

Alman Karate Federasyonu'nca düzenlenen turnuvada; 10 yaş altı kategoride, 2 Türk sporcu dereceye girmeyi başardı. Daha 8 ay önce karate hayatına başlayan 9 yaşındaki Yasin Korhan, 2 Alman, bir Ukrayna uyruklu rakibini yenerek finale kalmayı başardı. Son karşılaşmada da Romanya uyruklu rakibini 7-0'lık skorla geçen Yasin Korhan, şampiyonluğu göğüsledi. Aynı turnuvada 35 kilo kategorisinde mücadele eden Muhammedali Korhan ise, ilk 3 karşılaşmasını kazanmasına rağmen, yarı finalde Alman karateciye yenildi.

Yarı finalde elenen bir diğer sporcuyla karşılaşan Muhammetali Korhan, maçı kazanarak; turnuvadan bronz madalya ile ayrıldı. Alman Milli Takımı adına dövüşen diğer bir Türk sporcu 23 yaşındaki Mehmet Bolat ise, 84 kiloda şampiyonluk kazandı. Son maçında Alman rakibini yenen Bolat, daha önce de benzer başarılara imza attı.