SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özbek: “Ataman G.Saray’ın koçu ve öyle kalacak”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, THY Avrupa Ligi'nde şampiyon olmak için şimdiden hazırlıklara başladıklarını ifade etti. Sarı-kırmızılıların başkanı, koç Ergin Ataman'ın da takımda kalacağını söyledi.

Güncellenme: 12:54, 28/04/2016
Özbek: “Ataman G.Saray’ın koçu ve öyle kalacak”

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Ergin Ataman’ın sözleşmesi için “Ataman bu takımın her zaman koçudur ve öyle kalacaktır.” dedi.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile Galatasaray Kulübü arasında Türk Telekom Arena Stadı’nda imzalanan küresel hedefler için ortaklık anlaşması sonrası Başkan Dursun Özbek, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Odeabank’ın Eurocup şampiyonu olması sonrası gelecekte nasıl bir takım kurulacağı hakkında bilgiler veren Başkan Özbek, “Dün o muhteşem zaferi hep beraber yaşadık. Ama dün geride kaldı. Galatasaray, Eurocup’ı Türkiye’ye getirdi ve bu gururu hem kendi taraftarına hem de tüm ülkeye yaşattı. O sebeple tüm oyunculara ve koça teşekkür ediyorum. Taraftara ise ayrıca teşekkür ediyorum çok güzel bir atmosfer oluşturdular. Artık yeni bir sayfa var basketbol takımımızın önünde. O da Euroleague. Galatasaray girdiği her platformda şampiyonluğu kovalayan bir marka. Euroleague’de de şampiyon olmak için faaliyetlerimizi bugünden itibaren başlatıyoruz. Bundan sonra daha pahalı bir ligdeyiz o yüzden herkesi kombine almaya davet ediyorum.” diye konuştu.

Başantrenör Ergin Ataman’ın sözleşmesi için ise Özbek, “Ergin Ataman, Galatasaraylı bir koç. 50 yıldır Galatasaraylı. O yüzden Ergin Ataman’la bizim aramızda ne kadar uzatacaksın kaça uzatacaksın olmaz. Galatasaray’ın etik değeri bunlara mani olur. Ergin Ataman her zaman Galatasaray’ın koçudur ve öyle kalacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:12:52,