SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karabükspor’a müjdeli haber

TFF Tahkim Kurulu, Kardemir Karabükspor'a verilen 1 maç seyircisiz oynama cezasını kaldırdı. Kurul, kulübe verilen 30 bin TL para cezasını 80 bin TL'ye çevirdi.

20:07 -
Karabükspor’a müjdeli haber

Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Ferudun Tankut, Profosyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun, Multigroup Alanyaspor maçında çıkan saha olayları sonrası kulübe verilen 1 maç seyircisiz oynama cezasına itiraz ettiklerini hatırlattı. Süper Lig’e çıkacak 2’nci takım olma mücadelesi verirken Tahkim Kurulu kararının kendilerini sevindirdiğini ifade eden Tankut şöyle dedi:

“Adalet yerini buldu. Bilinçli bir şekilde provoke edilen olaylar, sahamızda oynayacağımız 2 maçımızı seyircisiz oynatmaya yönelikti. Ama kim ne yaparsa yapsın adalet her zaman tecelli edebiliyor. 30 bin TL para cezamız 80 bin TL’ye çekiliyor ve seyircisiz oynama cezamız iptal edildi. Bundan sonraki maçlarımızda çok daha dikkatli olmamız gerekiyor. Kritik bir süreçte dönülmesi zor virajlarda takımımıza, taraftarlarımıza güveniyoruz. Süper Lige çıkacak 2’nci takım olma yolunda ipler bizim elimizde. Rakiplerimiz ne yaparsa yapsın kalan 3 maçımızı kazanarak başaracağız. Alacağımız 3 galibiyet bizi mutlu sona ulaştıracak.”

Taraftarların takımı desteklemesi gerektiğini belirten Tankut, “Hafta sonu sahamızda oynayacağımız Vartaş Elazığspor maçında stat dolu olsun. Bu maçta stadı doldurursak artık bu işin sonuna geldik diye düşüneceğiz. Bu şehri bu takımı seven herkesin bu maça gelip 90 dakika görevini yapması gerekiyor. Elazığspor maçında alacağımız galibiyet mutlu sona ulaşmamızın kıvılcımı olacak ve bitecek bu iş. Artık kendi göbeğimizi kendimiz kesebilecek konumdayız. Bu da taraftar desteğiyle oluyor” dedi.