SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray… Galatasaray… Galatasaray…

Galatasaray… Galatasaray… Galatasaray…

Fatih SÖYLEMEZOĞLU yazdı...

ÜLKEMIZIN ilk Eurocup şampiyonluğu 14 yıl sonra Galatasaray ile geldi. 44 takımın mücadele ettiği kupada Galatasaray tüm engelleri sabırla aşarak mutlu sona ulaştı. Sezon başından beri sakatlık ve ekonomik sıkıntılarla boğuşan sarı-kırmızılılar, Ergin Ataman'nın Avrupa kupalarındaki tecrübesi ve takımını her şartta hedefe motive etme becerisi ile kupaya uzandı. Artık bizim de üç kupa sahibi bir yerli antrenörümüz var.

Maça gerçek bir 6. oyuncu olan seyircinin yarattığı muhteşem atmosfer ile başlayan Galatasaray, dakikalar ilerledikçe oyuna ağırlığını koydu ve özellikle Sinan, Micov ve Lasme soğukkanlılıklarını kaybetmeyerek takıma önemli bir artı yazdı. Ayrıca Göksenin'in de bitmeyen enerjisi neticesinde ilk yarı 43-35 sonuçlandı. Neye uğradığını şaşıran Strasbourg'lu oyuncular ikinci devreye her ne kadar atmosfere daha alışmış bir görüntü ile başlasalar da gitgide demoralize olarak dirençlerini kaybettiler. Katkı veren oyuncuların performanslarını ayrı ayrı yazmaya kalksak sayfalar yetmez. Ancak yerli oyuncularımız kaptan Sinan ve Göksenin'in verdiği mücadeleyi tüm gençlerin izlemesini öneririm. Kısaca şölen havasında geçen müsabakayı Galatasaray sonuna kadar hak ederek kazandı. Emeği geçenleri kutluyorum.

SIRADA FENERBAHÇE VAR

Şimdi sırada 12-16 Mayıs tarihlerinde final-four oynayacak Fenerbahçe var. Buradan Sayın Dursun Özbek ve Sayın Aziz Yıldırım'dan bir isteğim var. Fenerbahçe de Euroleague şampiyonu olduktan sonra ki inancım bu ülkemizin içinde bulunduğu durum ve sportif olayları da göz önüne alarak, şampiyonluk kutlamasını her iki kulübün İstanbul'da birlikte bir şölen ile yapması harika olur. En önemlisi bu yaklaşım, ezeli rekabeti taçlandırarak yeniden bir kardeşlik ortamı yaratır. Haydi Sayın Bakan Çağatay Kılıç, bu bir fırsat. İki kulübün şampiyonlukları birlikte kutlamaları için öncü olun.