SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig'de 7maçlık aradan sonra geçen hafta sonunda Kasımpaşa karşılaşmasında galibiyetle yeniden tanışan Galatasaray'da yönetim, teknik heyet ve futbolcular, kalan son 4 sınavı galibiyetle bitirmenin hesaplarını yapıyor.UEFA'dan gelen men cezasını yeni sezonda çekebilmeleri için Avrupa kupalarına katılımhakkı elde etmesi gereken sarı-kırmızılılar, bunun için ligde üst sıralara yükselmek zorunda…

 

Kasımpaşa karşısında hafta sonunda elde ettikleri farklı galibiyetle bir anda puan cetvelinde iki basamak birden yükselen sarı-kırmızılı takım, ligde kalanmaçlarında 4'te 4 yapmak istiyor. Sarı-kırmızılıların çıkacağı maçlar hemşampiyonluk yarışını hemdüşme potasını hemde Avrupa'ya katılacak takımları direkt olarak etkileyecek. Teknik Direktör Jan Olde Riekerink de oyuncularını uyararak, “Son 4 haftada kayıp istemiyorum” dedi.

 

PODOLSKI’NİN ÇİFTE HEDEFİ

Galatasaray’ın bu sezon ‘en skorer' ismi olan Lukas Podolski, bir yandan da Alman Milli Takımı'nı düşünüyor. EURO 2016 kadrosunda olmak için kendisini en üst seviyede tutmaya çalışan panzer, antrenmanlardan sonra da özel çalışmalar yaparak, performansını arttırmaya çalışıyor. Poldi, “Hedefim, önce Galatasaray ile Avrupa hakkını yakalamak. Ardından da Alman Milli Takımı ile EURO 2016'da başarılara imza atmak” şeklinde konuştu.