SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fury İngiltere’den kaçıyor

Dünya ağır siklet boks şampiyonu Tyson Fury, Wladimir Klitschko ile yapacağı rövanş maçından sonra İngiltere'den ayrılıp ABD'ye yerleşeceğini söyledi.

14:11 -
Fury İngiltere’den kaçıyor

WBA ve WBO dünya ağır sıklet şampiyonu Tyson Fury, İngiltere’de yaşadığı ırkçı saldırılar nedeniyle şikayetçi…

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Wladimir Klitschko ile yapacağı rövanş karşılaşmasının ardından ABD’ye taşınacağını söyleyen Tyson Fury, çingene olduğu için İngiltere’de saygı görmediğini söyledi. Artık çingene kökeninden çok başarılarının konuşulduğu bir ülkede yaşamak istediğini vurgulayan Fury, Klitschko maçının İngiltere’de çıkacağı son karşılaşma olduğunun altını çizdi.

 

Los Angeles’a taşınmak istediğini ve bunun için gerekli girişimlerde bulunduğunu söyleyen Fury “Bu ülkede bana saygı duyulmuyor. Çingene kökenimden dolayı insanlar ne bana ne de başarılarıma saygı gösteriyor. Ben buyum ve değişmeyi düşünmüyorum. Bu yüzden İngiltere’de daha fazla yaşamak istemiyorum” şeklinde konuştu. Manchester doğumlu ünlü boksör, ABD’de kendisine saygı duyulduğunu belirterek “Los Angeles’ta yeni bir hayat kuracağım. Orada beni seviyorlar ve başarılarıma da saygı duyuyorlar” açıklamasında bulundu.

 

Tyson Fury daha önce de pek çok kez İngiltere’de insanların çingenelere bakışını eleştirmiş, kendisinin ve ailesinin toplumda kabul görmediklerini ve bundan çok rahatsız olduklarını ifade etmişti.