SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Basketbolda da dünya markası Galatasaray”

Galatasaray'ın Eurocup zaferi yazılı basında böyle yankı buldu.

Fatih Söylemezoğlu (Sözcü): Galatasaray tüm engelleri sabırla aşarak mutlu sona ulaştı. Sezon başından beri sakatlık ve ekonomik sıkıntılarla boğuşan sarı-kırmızılılar, Ergin Ataman’nın Avrupa kupalarındaki tecrübesi ve takımını her şartta hedefe motive etme becerisi ile kupaya uzandı. Artık bizim de üç kupa sahibi bir yerli antrenörümüz var.
Levent Tüzemen: Büyük koç Ergin Ataman'ın komutasında tarihi bir başarıya imza atan Galatasaray, UEFA Kupası'ndan sonra basketbolda da ULEB 'i kazanıp "Avrupa fatihi" oldu. Bu başarı Galatasaray ailesine kutlu olsun.
Ahmet Çakar: Türkiye nin Futbol'da dünya markası Galatasaray idi.Sanırım bu geceden sonra da basketbolda da dünya markası yine Galatasaray olmuştur.
Ünal Özüak (Hürriyet): Coşkun tribün tabloları eşliğinde sahnelenen gösterideki 'O kupayı istiyoruz' sloganı 'Aslan ruhu'na dönüşerek 'büyük kupa' oldu. Ordaki ilk maçta Ergin Ataman’ın tanıyamadığı oyuncular yerine ‘bildik aslanlar’ sahaya çıkınca Eurocup şampiyonu olduk.
Ümit Avcı (Milliyet): Sıkıntılı bir süreç, umutlar bitmek üzere, bir kahraman çıkıyor, herkesi inandırıyor ve sonunda da tarih yazılıyor. Bunu doyasıya kutlamalı şimdi, çünkü bu savaşın galipleri her şeyi fazlasıyla hak ediyor.
Merve Toy (Vatan): Duygulanmamak elde değil. Üvey evlat muamelesi gören bir branşta, futbola yatırımın tek amaç olduğu bir ortamda, eksiğine gediğine rağmen kazandı Ergin Ataman ve öğrencileri. Hiçbir şeyi dert etmedi, taraftarını arkasına aldı ve bugünlere geldi. Ergin Ataman da kupalar zincirine bir yenisini ama en kıymetlisini ekledi. Alkışlar Aslan’a!
Gökhan German (Fanatik): Galatasaray, Euroleague’e alınmayınca coach Ergin Ataman, “Biz de Eurocup’ı kazanırız. Bakalım o zaman da almasınlar” demişti temmuz ayında. Hedefi 10 ay önce koymuştu, dün de o kupayı havaya kaldırdılar. Önce kendi inandı, sonra takımı ve taraftarı inandırdı. İnancın zaferiydi dünkü şampiyonluk. Tarihte ilk kez bir Türk takımı bu onuru yaşadı. Final kaybetmeye alışık bir ülkeydik, şimdi kazandık. Mutlu ve gururluyuz...
Hatice Yücel (Fanatik): Finalde McCollum kendini hatırladı. 35’te skor 73-60 lehimizeydi. Collins’in üst üste sayıları 38’de durum zorlaştırdı: 73-67. 15’te 14 serbest atış kullanan Aslan, bitime 1 dakika kala attığı 4 faulden 3’ünü sayıya çevirdi. Strasbourg ise Duport ve Leleoup’la üçlükleri atamayınca, zafer Sarı-Kırmızılılar’ın oldu.
Harun Erdenay (TBF Başkanı): "Galatasaray Odeabank, Türk sporu ve Türk basketbolu için çok büyük bir başarı elde etmiştir ve gurur kaynağımız olmuştur"
Ergin Ataman: Şampiyonluk Galatasaray'a armağan olsun. İlk günden beri, bu muhteşem taraftarlarla bu kupayı alacağımızı söylemiştim. Çocuklarla gurur duyuyorum. Taraftarlarla, takımımla, Galatasarayla, Türk basketboluyla gurur duyuyorum. Darısı Fenerbahçe'nin başına, inşallah onlar da Avrupa Ligi'ni alır. Türk basketbol ekolü oluştu. Bunu biz oluşturduk, inşallah devam edecek."
Ergin Ataman: "Basketbolda bu kulübe ilk kupayı getiren sizlersiniz. Bundan sonra daha büyük işler yapacağız. Bu kupa ve sizler kulüp tarihine geçeceksiniz. Hepinize teşekkür ediyorum."
Sinan Güler: ''Türk basketboluna bu kupayı kazandırdığımız için çok mutluyuz...''
Arda Turan'dan Eurocup şampiyonu Galatasaray'a: "Bunu hak ettiniz çocuklar"
Göksenin Köksal: "Futbol takımımız 20 yıl önce bu başarıya imza atmıştı. Biz 20 yıl sonra bunu başardık"
Stephane Lasme: "Çok mutluyum. Benim ilk Avrupa şampiyonluğum. Bu seyirciler bunu çok hak ediyor"