SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ataman: “Bizi kapıdan attınız, bacadan gireceğiz”

EuroCup'ta tarih yazarak şampiyon olan Galatasaray Odeabank'ta başantrenör Ergin Ataman ile takım kaptanı Sinan Güler, açıklamalarda bulundu.

23:31 -
Ataman: “Bizi kapıdan attınız, bacadan gireceğiz”

Galatasaray Odeabank koçu Ergin Ataman ve kaptan Sinan Güler, LİGTV'nin konuğu oldu.

Ataman ve Sinan Güler'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Ergin Ataman: “Ben ‘Eurocup'ta şampiyon olacağız' dediğim gün, Temmuz ayının ilk haftasında Euroleague'e katılacak takımlar açıklandı. Son 3 yıl Euroleague'de oynamış, bu atmosferi oraya taşımış takım için Wildcard istemiştik. Bizimle görüşmediler bile. Ben o gün çok üzüldüm ve ‘Bizi kapıdan attınız, bacadan gireceğiz' dedim. Bu sayede bir taşla iki kuş vurduk. Hem Avrupa'nın iki numaralı kupasını kazandık, hem de Euroleague'e geri döndük.

-6 M euro'luk bütçeyi biraz daha düşürmek istiyordu başkan ama onu ikna ettim. O gün Eurocup hedefini koymuştum. Bu sene 8-9 kişilik rotasyonla başarılı olduk fakat önümüzdeki sene Euroleague ile ligi bu şekilde götürmek çok zor. Galatasaray'ın önümüzdeki sene için başarılı bir takım kurması gerekiyor, bu takıma sahip çıkılmalı. Galatasaray'ın Euroleague'de iddialı bir takım kurması için minimum 9-10 milyon dolarlık bütçe gerekiyor.

-Dorsey takıma bir türlü alışamadı. Soyunma odasında her gün Efes, Barcelona gibi takımlardan teklif aldığını söylüyordu. Dorsey'e Barcelona'dan gerçek teklif geldi, kabul ettik. O paranın yarısına Jerrells ve Davis'i aldık, yarısı da bize kaldı. Chuck Davis'i sezon başında da istemiştim fakat basketbolu bıraktığını söylemişti, şimdi iyi ki gelmiş diyorum.

-Takımda egosu yüksek oyuncu yok. McCollum öyle gözükebilir ama öyle değil. McCollum, gördüğüm en iyi faul alan oyuncu.

-Eleme bölümünde antrenmanları kısa kestim. Hep içimde ‘Eyvah şimdi Sinan, Lasme sakatlanırsa… Tamam çalıştık şuta geçelim' şeklinde idmanlar yaptık. Bu kupa şampiyonluğunda iki milli takım oyuncumuzu sürekli kullandık. Bundan ötürü de çok mutluyum.

-Bazen maçlarda oğlum bana ”mola alsana” diye bağırıyor. Fransa'da kaybettiğimiz maçtan sonra hüngür hüngür ağladı.”

Sinan Güler: “Ben her zaman pozitif olmaya çalıştım. Saha dışındaki negatiflikleri saha içine getirmemeye çalıştım. Dorsey'i takımda tutmak için çok çaba harcadık ama ne yapsak olmadı, bizi de negatifliğe sevk etmeye başlamıştı.

-Dün maçtan 90 dakika önce 5000-6000 kişi vardı. Isınma şutunu atarken dizlerim titriyordu.

-Ergin Hoca'yı Avrupa'nın en iyilerinden biri olarak göstermemizin en önemli nedeni; oyuncunun rolü nedir, herkese anlatıyor.”

Son güncelleme: 23:34 28.04.2016