SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ali Gürbüz’e bir darbe daha

Ali Gürbüz’e bir darbe daha

650 ve 651'inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olan, 652'nci güreşlerde doping yaptığı gerekçesiyle iki yıl men cezası alan Ali Gürbüz, cezasının sona ermesinin ardından er meydanına çıkacağı ilk güreşte dizindeki sakatlık nedeniyle kıspet giyemeyecek.

Dededen ve babadan güreşçi Antalyalı Ali Gürbüz, 2011 ve 2012 yıllarında gerçekleştirilen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan unvanını aldı. 2013 yılındaki 652’nci güreşlerde üst üste üçüncü kez başpehlivan olarak altın kemerin ebedi sahibi olan Gürbüz, doping yaptığı tespit edilince 2 yıl men cezası verildi ve kemeri de alındı.

Ali Gürbüz’ün cezası geçen 23 Şubat’ta bitti. 655’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde hazırlanan Gürbüz, dizinden sakatlandı. Muratpaşa Belediyespor Kulübü Yağlı Güreş Takımı başpehlivanı Ali Gürbüz sezonun ilk güreşi olarak nitelendirilen 1 Mayıs’ta Kumluca’daki yağlı güreşlerde sakatlığı nedeniyle er meydanına çıkamayacak. Dizindeki ağrıdan dolayı doktorunun tavsiyesiyle 5 Mayıs’a kadar kıspet giymeyecek Gürbüz, 8 Mayıs’ta Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği yağlı güreşlere katılacak.

Dizindeki ağrı nedeniyle özel tedavi uygulanan ve kondisyon ile kuvvet çalışması yapan Gürbüz, tedavisinin ardından Tarihi Kırkpınar Güreşleri’ne hazırlık kapsamında 10 güreşte kıspet giyecek. Kırkpınar güreşleri için haziran ayında kampa girecek Gürbüz, “Kırkpınar’da altın kemeri kazanmayı hedefliyorum” dedi.